banner2

Ümit Özdağ, Bakan Koca'yı çileden çıkardı: Kabul edilemez

Reyhanlı Devlet Hastanesi'nde Suriyeli nöbetçi doktor iddiasında bulunan Ümit Özdağ'a Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Özdağ'ı hatasını düzeltmesi için aradığını ancak kendisinin bunu yapmak yerine nezaketsizce davranarak başka bir bakana saldırmayı seçtiğini söyleyerek sert tepki gösterdi.

Gündem 07.06.2022, 21:53 07.06.2022, 22:10
Abone ol
Ümit Özdağ, Bakan Koca'yı çileden çıkardı: Kabul edilemez

Irkçı paylaşımlarla sığınmacıları hedef haline getirerek, provokasyon içerikli paylaşımlarda bulunan Zafer Partisi lideri Özdağ, bir devlet hastanesindeki çalışanların Suriyeli olduğu iddiasının ardından Bakan Koca'nın kendisini aradığını öne sürmüş, ardından Bakan Koca’ya teşekkür etmişti. Ancak gerçekler ortaya çıkaran Bakan Koca, "Hatanızı kendiniz düzeltin istedim. Ama konuyla ilgisi olmayan bir bakan arkadaşıma sataştınız. Nezaketsizlik, düzeltme olarak kabul edilemez" dedi.

Irkçı paylaşımlarla sığınmacıları hedef haline getiren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Reyhanlı Devlet Hastanesi'nde acil doktorlarının Suriyeli olduğu ve Türkçe bilmediği iddialarıyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde bir paylaşımda bulunmuştu.

Paylaşımında Özdağ, "Türk insanının kendi ülkesinde 2. Sınıf olması sürecini yaşıyoruz. Arapları üstün insan, Arapçayı kutsal dil zanneden zihniyet Türk Milletine kendi ülkesinde mülteci olma hissini yaşatıyor. Herkes kendi vatanına dönecek. Kurulan iç savaş ve bölünme komplosunu Zafer Partisi bozacak" ifadelerini kullanmıştı. Bakan Koca üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hedef alan Ümit Özdağ’a cevap yine Bakan Koca’dan geldi. Ümit Özdağ'ın paylaşımına ilişkin “Nezaketsizlik, düzeltme olarak kabul edilemez” diyerek tepki gösterdi.

"BÜTÜN BAKANLARIN KÜFÜRBAZ OLMADIĞINI ÖĞRENDİK"

Özdağ, konuyla ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kendisini aradığını ifade ederek yeni bir paylaşımda bulundu. Özdağ, "Sağlık Bakanı Sayın F.Koca beni arayarak acil serviste 4 doktorun görev yaptığını, ikisinin Türk ikisinin ise Suriye kökenli olduğunu ancak Türkiye'de tıp eğitimi aldıklarını ifade etti. Kendisine ilgisi için teşekkür ederim. Bütün bakanların SS gibi küfürbaz olmadığını öğrendik" ifadelerini kullandı.

"KONUYLA İLGİLİ OLMAYAN BİR BAKAN ARKADAŞIMA SATAŞTINIZ"

Bu paylaşımın ardından Bakan Koca ise "Sn. Ümit Özdağ, Reyhanlı Devlet Hastanesi ile ilgili verdiğiniz yanlış bilgiyi düzeltmeniz için sizi aradım, hatanızı kendiniz düzeltin istedim. Ama düzeltme metninizde konuyla ilgisi olmayan bir bakan arkadaşıma sataştınız. Nezaketsizlik, düzeltme olarak kabul edilemez!" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!