banner2

Twitter'da Türkiye'deki seçimlere operasyon! Elon Musk açıklama yapmaktan kaçıyor

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk son olarak dünyanın en büyük ve en önemli sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'ı 44 milyar dolara satın almıştı. Twitter'ı satın aldığında "Twitter hem bir sosyal medya platformu hem de bir suç mahalli" demişti ve bunu düzeltmek için adımlar atacaklarını belirtmişti. Fakat Elon Musk ABD merkezli siyasi operasyonlarından kaçamadı ve maalesef düzene boyun eğdi. Twitter'ın son haftalarda tek gündemi adeta Türkiye ve operasyonun hedefi Cumhurbaşkanlığı seçimleri. Detaylar haberimizde...

Gündem 26.03.2023, 11:06 26.03.2023, 11:16
Abone ol
Twitter'da Türkiye'deki seçimlere operasyon! Elon Musk açıklama yapmaktan kaçıyor

Twitter'ı satın alan Elon Musk,  "Twitter hem bir sosyal medya platformu hem de bir suç mahalli" demişti ve bunu düzeltmek için adımlar atacaklarını belirtmişti. Twitter'ı operasyonel bir araç olmaktan çıkarmak bir yana, birçok ülkede adeta derin ABD tarafından yönetilen daha da zorba bir maşa haline getirdi. ABD'de "yılın en önemli olayı" olarak nitelenen "Türkiye seçimleri" için Twitter üzerinden manipülasyon yapılıyor. Bu doğrultuda birçok hesaba blokaj uygulanırken kullanıcılara da takip etmedikleri ve dünya görüşünü benimsemedikleri muhalif lider ve gazetecilerin, FETÖ firarilerinin hesapları gösteriliyor.

ELON MUSK KAÇIYOR

Elon Musk, yapacağı kod açıklamasını 31 Mart'a erteledi ve tatmin edici bir cevap vermekten her fırsatta kaçıyor. Kodları açıklayacaklarını fakat bunun karmaşık olduğunu söyledi. 

BURASI BİR SUÇ MAHALLİ

Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk'ın ifade ettiği gibi "Twitter hem bir sosyal medya şirketi hem de suç mahali…"

Öyle ki özellikle Aralık 2022'den bu yana yayınlanan belgelerde, Twitter ile ABD'nin psikolojik harp operasyonları yürüttüğü, bazı konuların üstünü örterken bazı konuları yaydığı, bazılarını sansürlerken bazı kişilerin görünürlüğünü ise artırdığı ortaya çıktı.

TERÖR ÖRGÜTÜ HESAPLARINA KOLLAMA

Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu olan PYD'yi kuran ve koruyan birim olan CENTCOM, Twitter'dan Orta Doğu'ya hitap eden birçok Twitter hesabının etkileşiminin artırılması, bunlara "Mavi Tik" verilmesi ve "Whitelist" kapsamına alınmasını talep etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!