banner2

The Economist Erdoğan düşmanlığını bir adım ileriye taşıdı! Açık açık muhalefete oy istediler!

İngiltere merkezli haftalık The Economist dergisi bu haftaki kapağında 14 Mayıs seçimlerine yer verdikten sonra yeni bir adım daha attı.

Gündem 08.05.2023, 20:54 08.05.2023, 22:33
Abone ol
The Economist Erdoğan düşmanlığını bir adım ileriye taşıdı! Açık açık muhalefete oy istediler!

Geçtiğimiz hafta Türkiye'deki seçimleri kapağına taşıyan The Economist  14 Mayıs seçimleri için “2023’ün en önemli seçimi” ifadelerini kullanmıştı. Derginin resmi Twitter hesabının kapağında ise bugün değişiklik yapıldı. Türk bayrağının yanı sıra “Erdoğan gitmeli”, “Demokrasiyi kurtarın” ve “Oy verin!” ifadelerinin birer çıkartma üzerinde yer aldığı bir görsel kullanıldı. 

TWİTTER PROFİLİNE KAPAK YAPTI

Erdoğan düşmanlığını bir adım ileriye taşıyan The Economist, Twitter hesabının kapağını değiştirdi. 

Derginin resmi Twitter hesabında yer alan kapakta “Erdoğan gitmeli. Oy yok” ifadeleri yer aldı.

THE ECONOMİST'TEN ÇİRKİN İFADELER

Geçtiğimiz hafta dergide yayınlanan başyazıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a "oy vermeyin" çağrısı yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 21 yıldır girdiği her seçimi görmezden gelen The Economist Erdoğan'ın seçimi kaybetmesinin "tüm dünyada demokratlara umut vereceği, diktatörlerin seçimle gidebileceğini göstereceği" iddia etmişti.

ERDOĞAN SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda kendisini hedef alan dergi için "Küresel güçlerin operasyon aygıtı olan dergilerin kapaklarıyla iç siyasetimizin yönlendirilmesine, millî iradeye parmak sallanmasına izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullanmıştı. 

Öte yandan söz konusu dergiye AK Parti ve Cumhur İttifakı'nı oluşturan diğer partilerden de tepkiler gelmişti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!