banner2

Temel Karamollaoğlu'ndan Ayasofya çarkı: AK Parti'nin kazanımları korunacak

Altılı Masa'nı ortaklarından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, geçtiğimiz günlerde ''Ayasofya fethin sembolüyse Fatih’in sembolü de adalettir. İktidara geldiğimizde Ayasofya gerçek manada açılmış olacak. Kendi ruhuna kavuşacaktır.'' paylaşımıyla tepki çekmişti. Karamollaoğlu yeni açıklamasında "Kazanımlardan taviz vermeyeceğiz" diyerek çark etti.

Gündem 24.03.2023, 15:17 24.03.2023, 15:48
Abone ol
Temel Karamollaoğlu'ndan Ayasofya çarkı: AK Parti'nin kazanımları korunacak

Ayasofya'nın cami statüsüne çevrilmesinin üzerinden 3 yıl geçerken, gözler 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere çevrildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklayan Altılı Masa'nın ortaklarından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım geldi.

''AYASOFYA GERÇEK MANADA AÇILMIŞ OLACAK''

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, resmi Twitter'dan yaptığı paylaşımda, şunları yazdı;

 "Ayasofya fethin sembolüyse Fatih’in sembolü de adalettir. İktidara geldiğimizde Ayasofya gerçek manada açılmış olacak. Kendi ruhuna kavuşacaktır." 

''KAZANIMLAR KORUNACAK''

Temel Karamollaoğlu'nun, 24 Temmuz 2020 tarihinde cami olan Ayasofya için "bir kısmı turistlere kazandırabilir" sözleri büyük tepki ve çekti ve tartışmalara yol açtı. Katıldığı televizyon kanalında konuşan Temel Karamollaoğlu, ''Hiç kimse endişe etmesin. İmam hatipler kapatılmayacak, başörtüsü yasaklanmayacak, Ayasofya cami olmaktan çıkmayacak. Kazanımlardan taviz vermeyeceğiz. Bu altı partinin de ortak taahhüdü.'' değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!