banner2

Son dakika: TSK'yı hedef alan Diyarbakır Barosu hakkında soruşturma açıldı

Irak'ın Zaho bölgesinde sivillere yönelik saldırıda 8 kişi hayatını kaybetti. Diyarbakır Barosu, PKK provokasyonundan TSK'yı sorumlu tutarken, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı baro hakkında soruşturma başlattı.

Gündem 22.07.2022, 12:17 22.07.2022, 12:36
Abone ol
Son dakika: TSK'yı hedef alan Diyarbakır Barosu hakkında soruşturma açıldı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Irak'ın Zaho kentinde sivillere yönelik saldırıyla ilgili Diyarbakır Barosu'nun, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni sorumlu tuttuğu paylaşım nedeniyle inceleme başlatıldı.

BARO HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI 

Irak'ın Türkiye sınırındaki Zaho kentinde 20 Temmuz'da sivillere yönelik saldırıda 8 kişi hayatını kaybetti. Diyarbakır Barosu'nun resmi Twitter hesabından, saldırıdan Türk Silahlı Kuvvetleri'ni (TSK) sorumlu tutan paylaşım yapıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konuyla ilgili inceleme başlatıldı. 

DİYARBAKIR BAROSU TSK'YI SUÇLAMIŞTI

Diyarbakır Barosu, paylaşımında, "Kürdistan Federal Bölgesinin Zaho ilçesinde TSK'nın bombardımanıyla, içlerinde çocukların da olduğu siviller hayatını kaybetmiştir. Roboski'de olduğu gibi söz konusu Kürtler olunca insancıl hukuk değersizleşiyor. Yaşamını yitirenlerin ailelerine ve Kürdistan'a başsağlığı diliyoruz. Diyarbakır Barosu, sivillerin yaşamına mal olan bu saldırılarla ilgili sorumluların tespiti ve cezalandırılması işin gerekli suç duyurularında bulunacak ve etkin bir hukuki sürecin takipçisi olacaktır" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!