Son dakika: Sığınmacı provokasyonu üzerine harekete geçildi! Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu

Son dakika: İçişleri Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Dairesi ve Göç İdaresi Başkanlığı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gündem 11.05.2022, 17:31 11.05.2022, 17:31
Abone ol
Son dakika: Sığınmacı provokasyonu üzerine harekete geçildi! Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu

İçişleri Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü ile Göç İdaresi Başkanlığının suç duyurusu dilekçeleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosuna ulaştı.

TOPLUMSAL BARIŞ VE HUZUR HEDEF ALINIYOR

Özdağ'ın sosyal medya hesabında yaptığı açıklamaların yanı sıra yazılı ve görsel medyaya yansıyan değerlendirmelerine yer verilen dilekçelerde, sığınmacılar üzerinden toplumsal barış ve huzurun hedef alındığı belirtildi.

'KAMU GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE DÜŞÜRECEK MAHİYETTE'

Ümit Özdağ'ın açıklamalarının basın ve ifade özgürlüğü sınırlarını aştığı savunulan dilekçelerde, "Söz konusu açıklamaların, halkı yabancılara karşı kin ve tahrike yönlendirdiği, demokratik toplum gerekleriyle bağdaşmayan, kamu barışını, kamu düzenini ve kamu güvenliğini tehlikeye düşürecek mahiyette olduğu açıktır." değerlendirmesine yer verildi.

Dilekçelerde, Ümit Özdağ hakkında, savcılık makamınca resen tespit edilecek suçlardan dava açılması talebinde bulunuldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!