banner2

Son dakika: Memur zammı belli oldu

Son dakika haberi: Milyonlarca memur ve memur emeklisinin beklediği zam oranları belli oldu. Peki, kim ne kadar maaş alacak? Detaylar haberimizde…

Gündem 24.08.2021, 01:48
Abone ol
Son dakika: Memur zammı belli oldu

4 milyon memur ve 2 milyondan fazla memur emeklisini ilgilendiren zam oranları belli oldu.

Memur ve memur emeklisinin maaşına 2022'nin ilk altı ayı yüzde 5, ikinci altı ayı yüzde 7 artış yapıldı. Artış, 2023'ün ilk altı ayı yüzde 8, ikinci altı ayı yüzde 6 oldu.

"TÜRKİYE TARİHİNDE YAPILMIŞ EN YÜKSEK ORANLARI İÇEREN SÖZLEŞME"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Türkiye tarihinde yapılmış en yüksek oranları içeren sözleşme" dedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ise maaşlarda yüzde 28 iyileştirme olduğunu belirtti.

Bilgin, sosyal medya hesabı üzerinden 6. Dönem Toplu Sözleşmesi'ne ilişkin paylaşım yaptı.

Maaş artışlarına ilişkin tabloyu paylaşan Bilgin, "6. Dönem Toplu Sözleşmemizi az önce gece saatlerinde imzaladık. Kamu çalışanlarımız için son yıllardaki en yüksek kazanımlar, istikrarla büyümeye devam eden güçlü Türkiye'nin en önemli göstergesidir" dedi.

Sözleşmenin kamu çalışanlarına ve ülkeye hayırlı olmasını temennisinde bulunan Bilgin, memur sendikalarıyla vardıkları anlaşmaya göre kamu personelinin 2022-2023 yılları maaşlarındaki kümülatif artış oranlarının yüzde 30 ile 35 arasında değiştiğini söyledi.

Bakan Bilgin, salgının ekonomik etkilerine rağmen çalışanları enflasyona ezdirmeme sözünün arkasında olduklarını ifade ederek, "Kamu çalışanları için tarihi değişim. 3600 ek gösterge çalışmalarını bu sözleşme döneminde tamamlıyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!