banner2

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Devlet Bahçeli ile görüşmesi sona erdi

Son dakika haberleri...Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile 14.00'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Gündem 07.06.2022, 15:10 07.06.2022, 16:20
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi.

GÖRÜŞME BİR SAAT SÜRDÜ

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Görüşmede, iç siyaset gündeminin yanı sıra Suriye'nin kuzeyine düzenlenmesi planlanan harekat, Rusya-Ukrayna savaşı ve diğer bölgesel meselerin de değerlendirildiği tahmin ediliyor. 

A Haber muhabiri Rüya Akkuş görüşme öncesinde şu detayları aktarmıştı:

İTTİFAK GÖRÜŞMESİ GÜNDEMDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti kampına katılmıştı. Milletvekillerinin illerinden bölgelerinden getirdikleri mesajları dinlemişti. Bugün Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli ile bir araya gelecek ve 2023 seçimlerine giden yolda bir ittifak görüşmesi olacak. 

SURİYE'NİN KUZEYİNE DÜZENLENEN HAREKAT

Bu gündemin başlıklarından bir tanesi. En önemlisi ise Suriye'nin kuzeyine düzenlenmesi beklenen operasyon. Geçmişe baktığımızda Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli bir karar almadan Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli'yi bilgilendiriyor. MHP lideri ile yapılacak bu görüşmeden Suriye en önemli gündem başlığını oluşturacak. 

TAHIL KRİZİNDE TÜRKİYE'NİN ROLÜ 

Diğer yandan Türkiye tahıl koridoru konusunda dünyada arabulucu konumunda. Türkiye'nin burada nasıl bir rol üstleneceği merak ediliyor. Erdoğan bu noktada Bahçeli'yi bilgilendirecek. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!