Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Gençlik Şöleni'nde konuştu: Bizlere umut oldunuz

Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları tarafından bu sene Adana'da düzenlenen Gençlik Şöleni'nde gençlere hitap etti. Erdoğan konuşmasında "Sırtını emperyalistlerine dayayanların gençleri bozuk para gibi harcamasına izin vermeyeceğiz. " ifadelerini kullandı.

Gündem 21.05.2022, 19:11 21.05.2022, 20:37
Abone ol
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Gençlik Şöleni'nde konuştu: Bizlere umut oldunuz

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları tarafından bu yıl Adana'da düzenlenen olan Adana Gençlik Şöleni'ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılımıyla gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamlarının satırbaşları şöyle:

"Bugün Adana bir başka güzel.

Eğer yorulmuyorsak aşk ile koşan yorulmaz. 

"ARAMIZA KİMSENİN GİRMESİNE İZİN VERMEDİK"

81 vilayetin tamamındaki gençleri gönülden selamlıyorum. Bugün Adana bir başka çoşkulu. Sizler, bugün görüyorum ki kabınıza sığmıyorsunuz. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tarımın, bereketin şehri Adana'yı biz bir başka seviyoruz. Hep en ön safta olan vatansever vatandaşlarını seviyoruz. Rabbim stadyumlara sığmayan muhabbetimizi daim eylesin.

Son 20 yılda aramıza kimsenin girmesine izin vermedik. Başbakanlığımızdan itibaren sadece sıkıntıları değil mutluluğunu da paylaştık. Hasret giderdik, ahdimizi yeniledik. Sandıktan çıkan netice ne olursa olsun, ayrım yapmadan şehirlerimize hizmet götürdük. Biz bu millete aşığız. Ve aşık olduğumuz için dağları delerek bu yolda devam ediyoruz. Birileri gençlerimizi kısır kavgalarına dahil etmek isterken, biz buradan kardeşlik mesajları veriyoruz.

Birileri nefret diliyle konuşurken, biz sevgi diliyle konuşuyoruz. Sırtını emperyalistlerine dayayanların gençleri bozuk para gibi harcamasına izin vermeyeceğiz. Sevgili gençler, bizim siyasetimizde kışkırtma yoktur. Bizim siyaset anlayışımızda milleti kutuplaştırmak yoktur. Biz öfkeyi körükleyen değil sevgiyi kardeşliği öne çıkaran bir siyasi geleneğin mensuplarıyız.

"KÜRESEL GÜÇLERİN HESAPLARINA PEŞKEŞ ÇEKİLECEK EVLADIMIZ YOKTUR"

Birileri nefret diliyle konuşurken, biz sevgi diliyle konuşuyoruz. Sırtını emperyalistlerine dayayanların gençleri bozuk para gibi harcamasına izin vermeyeceğiz. Kan emicilere verecek gencimiz yok. Sevgili gençler, bizim siyasetimizde kışkırtma yoktur. Bizim siyaset anlayışımızda milleti kutuplaştırmak yoktur. Biz öfkeyi körükleyen değil sevgiyi kardeşliği öne çıkaran bir siyasi geleneğin mensuplarıyız.

Bugün buraya sadece kucaklaşmaya gelmedik. Bayat senaryolarla ülkemizi bölmeye çalışanlara net mesaj vermeye geldik. Türkiye'nin geleceğine kimsenin ipotek koyamayacağını aktarmaya geldik. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. emperyalistlere taşeronluk yapanların kirli ellerine bırakmayacağız. İstiklal ve istikbalimize leke sürdürmeyeceğiz. Son 20 yılda olduğu gibi 2023'e giden süreçte de 85 milyonun tamamını kardeşimiz bilecek, omuz omuza yürüyeceğiz.

Bizim milletimizden başka pusulamız yoktur. Bizim küresel güçlerin hesaplarına peşkeş çekilecek evladımız yoktur. Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkesi, Arnavutuyla 85 milyonun her bir ferdi bizim kardeşimizdir. Siyasi tercihi ne olursa olsun bu ülkenin gençlerinin hepsi bizim evladımızdır. Türkiye'nin gençleri buradaki tavırlarıyla malum çevrelere hak ettiği cevabı verecek. Ülkemizi cumhuriyetimizin 100. yılında dünyanın gıptayla baktığı bir yer haline getirebilmek için gençlerimizin kucaklaşmasına ihtiyacımız var. Bizi ayırmaya çalışanlara karşı her zaman diri olacağız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!