banner2

Son dakika: Ankara Barosu Başkanı istifa etti!

Son dakika haberi... Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan'ın Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı'na seçilmesinin ardından yönetim kurulu kararıyla başkanlık koltuğuna oturan Kemal Koranel, yaklaşık üç aydır yürüttüğü görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Gündem 23.03.2022, 17:03 23.03.2022, 18:41
Abone ol

Son dakika haberi... 8 Aralık 2021'den itibaren Ankara Barosu Başkanı görevini yürüten Kemal Koranel, görevinden istifa ettiğini açıkladı. 

Koranel, istifa açıklamasında Ankara Barosu'nun geleneklerine uygun şekilde ortak akılla, mesleğe ve meslektaşlara hizmet yolundaki çabalarına, sistemli bir şekilde engel olunduğunu vurguladı.

Bu durumun, kurum geleneklerine aykırı olduğunu ifade eden Koranel şunları söyledi:

"Yapılmak istenen; yıllardır süregelen tüm emek ve çalışmaların önünün kesilerek baronun bir kısım odaklara teslim edilmek istenmesidir.

Bizler avukatız ve 22 bini aşkın kayıtlı avukatıyla bir savunma ordusu olan Ankara Barosu yönetim kurulunda çok kıymetli görevi ifa eden bir kişi olarak; dışarıdan etki ve baskı altında kalarak bir kişi ya da zümrenin talimatlarıyla hareket etmedim, etmeyeceğim. Buna da izin vermeyeceğim. Son olarak gelinen durum itibariyle; Baronun üzerinden elini çekmemekte ısrarlı olan kirli siyasete dahil olmayacağımı, şanlı bir geçmişe sahip olan Başkent barosu üzerinde hamilik yapmaya çalışan zihniyetlerle bağımsız bir şekilde mücadele etmek amacıyla Ankara Barosu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa ediyorum.".

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!