banner2

Son dakika: 60 bin öğrencinin sınavı iptal edildi! Açıköğretim Lisesi Sınavı'nda kopya skandalı

Son dakika haberleri...Açıköğretim Lisesi Sınavı'nda kopya çektiği tespit edilen 60.000 öğrencinin sınavı iptal edildi. 11 gün erişim süresi olan sınava giren öğrencilerin cep telefonlarıyla soruların fotoğraflarını çekerek paylaştıkları belirlendi.

Gündem 16.12.2022, 10:06 16.12.2022, 10:37
Abone ol
Son dakika: 60 bin öğrencinin sınavı iptal edildi! Açıköğretim Lisesi Sınavı'nda kopya skandalı

20 Aralık’ta sona erecek olan Açık Öğretim Lisesi sınavlarının ilk 6 gününde kopya girişiminde bulunan 60 bin öğrencinin sınavı iptal edildi. 

Açık Öğretim Lisesi 1’inci dönem sınavları, çevrim içi ortamda 9 Aralık’ta başladı ve 20 Aralık’a kadar devam edecek. Açık Öğretim Lisesi’nde kayıtlı olan 1 milyon 207 bin 930 öğrencinin yaklaşık 600 bini sınavlarına girdi. Sınavların 11 günlük erişim süresi henüz dolmamışken, yani süreç devam ederken, sınav sırasında kopya çektiği tespit edilen öğrencilerin sınavları iptal ediliyor. 

ANINDA TESPİT EDİLDİLER

Edinilen bilgiye göre, sınavın başladığı 9 Aralık’tan beri kopya çektiği anlaşılan 60 bin öğrencinin sınavı iptal oldu. Bunun yanı sıra, sınavlara girmeye devam eden öğrencilerden kopya girişiminde bulunanların sistem tarafından anında belirlenerek bunu yapanların sınavlarının geçersiz sayıldığı bildirildi. Sınav ekranını ve sorularını internet üzerinden paylaşanlar da tespit edilerek ilgili komisyon tarafından bu kişilerin sınavları da iptal edildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!