Semra Güzel'den 17 tane daha var: HDP'li vekillerin akrabaları PKK'nın dağ kadrosunda

Bir ayağı Kandil'de bulunan HDP'nin terör bağlantılı vekili Semra Güzel'den ibaret değil. Güzel gibi tam 17 kişi daha var. Hepsinin de birinci dereceden akrabası PKK'nın dağ kadrosunda bulunuyor.

Gündem 13.01.2022, 11:07
Semra Güzel'den 17 tane daha var: HDP'li vekillerin akrabaları PKK'nın dağ kadrosunda

PKK kamplarında terörist Volkan Bora ile çektirdiği fotoğrafları ortaya çıkan ve hakkında fezleke hazırlanan HDP'li Semra Güzel'den Meclis sıralarında bol miktarda bulunuyor. PKK'nın siyasi uzantısındaki 56 vekilden tam 17'sinin daha birinci dereceden yakın akrabaları dağda bulunuyor. HDP'lilerin ya kardeşi, ya eşi ya da çocuğu terör örgütünün dağ kadrosunda Mehmetçiğe saldırılar için tetikte bekliyor. 

İşte Yeni Şafak'ta Burak Doğan imzasıyla yayınlanan haberde ifşa edilen o isimler...

KARDEŞİ DAĞDA ÖLDÜRÜLDÜ

HDP milletvekili Hişyar Özsoy

 • Semra Güzel’in erkek kardeşi Şeyhmus Güzel de terör örgütündeydi. Şeyhmus Güzel, 2017 yılının temmuz ayında operasyonda etkisiz hale getirildi.
 • HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy’un kardeşi Şirhat Özsoy, 1992 yılında çatışmada öldürüldü. Diğer kardeşi Nevruz Özsoy hâlâ dağda.
 • HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir’in kardeşi Nihayet Taşdemir ve yeğeni Pınar Taşdemir, halihazırda terör örgütü saflarında.

ABİLERİ TOPTAN DAĞDA

HDP milletvekili Dersim Dağ

 • HDP Hakkari Milletvekili Sait Dede’nin abisi Sadettin Dede terör örgütünün sözde kırsal yapılanmasında.
 • HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın abileri Mazlum Dağ, İbrahim Dağ ve Lütfi Dağ da örgütte. Mazlum Dağ, Erbil’de şehit edilen Türk Konsolosluk görevlisi Osman Köse’nin katili. Diğer abisi İsmail Dağ ise 2003 yılında etkisiz hale getirildi.
 • HDP Siirt Milletvekili Sıdık Taş’ın kardeşi Nezir Taş 1994 yılında Mehmetçik’le girdiği çatışmada öldürülürken, yeğeni Mahfuz Taş 2019’da sağ yakalandı.

KOCASI ŞU ANDA ÖRGÜTTE

HDP milletvekili Fatma Kurtulan

 • Teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın yeğeni HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan’da da benzer bir tablo var. Ömer Öcalan’ın kardeşleri Fatma ve Ayney Öcalan hala kırsal alanında faaliyet gösteriyor.
 • HDP Van Milletvekili Fatma Kurtulan’ın kocası Salman Kurtulan, HDP Batman Milletvekili Mehmet Ruştu Tiryaki’nin de kardeşi Ahmet Bilind Tiryaki terör örgütü üyesi. Ruştu Tirkaki’nin diğer kardeşi Selman Tiryak ise 2016 yılında öldürülen teröristler arasında.

3 DAYISI DAĞDA ÖLDÜRÜLDÜ

HDP milletvekili Nuran İmir

 • HDP Şanlıurfa Milletvekili Nusrettin Maçin’in yeğeni Mizgin Maçin halen örgüt saflarında.
 • HDP Van Milletvekilli Tayip Temel’in kardeşi U.T, HDP Iğdır Milletvekili Habip Eksik’in amcası L.E. ise güvenlik güçlerine teslim oldu. Yine HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay’ın kardeşi Abdulkadir Günay, İle HDP Batman Milletvekili Meral Danış Beştaş’ın kayınbiraderi etkisiz hale getirilen teröristlerden.
 • HDP Muş Milletvekili Şevin Coşkun’un amcası Fesih Coşkun kırsalda faaliyet gösterirken yakalandı, dayısı Cemal Yıldız ise 1992’de etkisiz hale getirildi.
 • HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü’nün teyzesi Kejji Erdem ile HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç’ın kardeşi F. Sarısaç örgütün dağ kadrosu ile irtibatta olan isimler. 
 • HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir’in kardeşi Ramazan İmir şu anda örgüt çatısı altında faaliyet yürütüyor. İmir’in 3 dayısı operasyonlarda etkisiz hale getirildi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!