banner2

Şehidimizin yürek burkan vasiyeti! İsteği gözyaşlarına boğdu!

Pençe-Kilit operasyonunda şehit olan Uzman Çavuş Enes Özgül’ün arkadaşına üniformalı fotoğraf atarak, “Şehit olursam bu resimle duyuru yaparsın abi" dediği ortaya çıktı. Yetiştirme Yurdu'nda büyüdüğü öğrenilen şehidin öğretmeninden son isteği ise yürekleri yaktı.

Gündem 04.07.2022, 23:01
Abone ol
Şehidimizin yürek burkan vasiyeti! İsteği gözyaşlarına boğdu!

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde 21 Haziran tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan ve bugün şahadet haberi verilen Piyade Uzman Çavuş Enes Özgül’ün vasiyeti arkadaşlarını duygulandırdı. Isparta Yetiştirme Yurdu'ndan ayrıldıktan sonra vatan sevdası için göreve başlayan Özgül'ün yetiştirme yurdundan bir arkadaşına göreve gitmeden önce attığı mesaj tüyleri diken diken etti.

ŞEHİDİN VASİYETİ GÖZYAŞLARINA BOĞDU

Şehit Enes Özgül'ün 15 Ekim 2019 tarihinde arkadaşına askeri üniformalı fotoğrafını atarak, “Şehit olursam bu resimle duyuru yaparsın abi" dediği ortaya çıktı.  Şehidin yetiştirme yurdundan öğretmenine de, “Ömer hocam kritik bir operasyona gireceğim Pençe-Kilit'te, sizden bir istirhamım şudur. Eğer şehit olursam adım ve soyadım bir çocuk esirgeme kuruluşuna verilsin. Hocam orada büyüyen çocuklar şehit olma hayaliyle büyüsün. Sizleri hep sevdim hocam ve her zaman sevmeye devam edeceğim. Hepiniz hakkınızı helal edin, hakkım varsa hakkım helal olsun” yazdığı öğrenildi. Şehidin vasiyeti sevenlerini gözyaşlarına boğdu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!