banner2

Seçim sonrası paramparça olan CHP'de ilk MYK toplantısı sona erdi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK toplantısı sona erdi. Toplantıda MYK üyelerinin tamamı istifasını sundu.

Gündem 01.06.2023, 18:31 01.06.2023, 20:43
Abone ol
Seçim sonrası paramparça olan CHP'de ilk MYK toplantısı sona erdi!

Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimi kaybetmesinin ardından CHP'deki gelişmeler dikkatle takip ediliyor. CHP lideri "Mücadeleye devam edeceğim" dese de bazı kesimlerce istifaya davet edildi. CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), bugün saat 13.00'te parti genel merkezinde Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK toplantısı dört buçuk saat sürdü. 

MYK ÜYELERİNİN TAMAMI İSTİFA ETTİ

Sonuçların açıklanmasının ardından ne yapacağı merak konusu olan Kılıçdaroğlu bugün yeni yol haritasını belirlemek için Merkez Yönetim Kurulu'nu (MYK) topladı. Kendisini eleştirenler kesim için düğmeye basan Kılıçdaroğlu A takımını yenileyecek. Toplantının ardından henüz açıklama yapılmazken MYK üyelerinin tamamı istifa etti. Kemal Kılıçdaroğlu istifaları onayladı. MYK'da yeni görevlendirmeler yapılması bekleniyor.

İstifa eden üyeler şöyle:

- Yüksel Taşkın
- Oğuz Kaan Salıcı
- Bülent Kuşoğlu
- Bülent Tezcan
- Faik Öztrak
- Muharrem Erkek
- Selin Sayek Böke
- Gamze Akkuş İlgezdi
- Seyit Torun
- Ali Öztunç
- Lale Karabıyık
- Devrim Barış Çelik 
- Gülizar Biçer Karaca 
- Fethi Açıkel 
- Gökçe Gökçen 
- Veli Ağbaba
- Ahmet Akın 

KILIÇDAROĞLU YARIN GENEL MERKEZ'DE GRUP TOPLANTISI YAPACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın saat 11.00'de Genel Merkez'de milletvekilleri ile grup toplantısı yapacak.

SEÇİM GECESİ "GEREK YOK" DEMİŞTİ

28 Mayıs seçimlerinin ardınan parti yönetimi ile bir araya gelen Kemal Kılıçdaroğlu'na bazı MYK üyeleri 'istifa edelim' önerisinde bulunmuştu. Kılıçdaroğlu'na "Elinizi rahatlatmak için bu yönde bir adım atabiliriz" denilmişti. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise 'Şu anda buna gerek yok' şeklinde yanıt vermişti.

AKILLARA O TWEET GELDİ

Kemal Kılıçdaroğlu, 2012 yılında attığı bir twette "Ben asla ve asla koltuğa kilitlenip ben hep burada kalacağım diye bir şey yok. O geride kaldı." ifadelerini kullanmıştı.

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!