Yandex Metrica

Sitede Ara

6 günde rekor trafik kazası! Bakan Yerlikaya acı bilançoyu duyurdu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Ramazan Bayramı tatilinin 6 gününde 3 bin 706 trafik kazasında 48 kişinin hayatını kaybettiğini, 6 bin 184 kişinin yaralandığını bildirdi.

Gündem

16.05.2024, 15:10

9 günlük bayram tatili nedeniyle yurt genelinde birçok vatandaş yollara düştü. 9 günlük bayram tatilini memleketlerinde ya da tatil beldelerinde geçirmek isteyen vatandaşların karıştığı çok sayıda kaza meydana geldi.

Ramazan Bayramı tatilinin ilk 6 gününde trafik kazasında artış yaşandı. Hayatını kaybedenelerin ve yaralanan vatandaşların sayısı da arttı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, 6 günlük acı bilançoyu duyurdu.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Bayram tatilinin 6. gününde 635 trafik kazası yaşandığını, 391 bin 472 aracın denetlendiğini, 23 bin 813 araca hız ve radar, 23 bin 886 araca ise diğer işlemlerin uygulandığını belirtti.

Belindeki silahı çıkartıp karşılık verdi! Suikasta kurban giden Sinan Ateş'in vurulma anları ortaya çıktı! Belindeki silahı çıkartıp karşılık verdi! Suikasta kurban giden Sinan Ateş'in... Haberi Görüntüle

İLK 6  GÜNLÜK ACI BİLANÇO

Tatilin ilk 6 gününde toplam 3 bin 706 trafik kazasında 48 kişinin hayatını kaybettiğini, 6 bin 184 kişinin yaralandığını kaydeden Yerlikaya, sürücü ve yolculara şu uyarılarda bulundu:

"Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Lütfen aklımızdan çıkartmayalım."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading