banner2

Sahte doktor Ayşe Özkiraz tahliyesinin ardından ilk kez konuştu: Dersimi aldım!

Sahte belgelerle hastane koridorlarında doktorluk yapan Ayşe Özkiraz, tahliye olduktan sonra ilk kez açıklamada bulundu. Ayşe Özkiraz, "Yaptığım bir hata bunun bedelini orada yatarak da ödedim. Bu yaşta ceza aldım. Belki de orası benim için büyük bir sınav büyük bir dersti. Ben gerçekten dersimi aldım" dedi.

Gündem 30.03.2023, 09:33
Abone ol
Sahte doktor Ayşe Özkiraz tahliyesinin ardından ilk kez konuştu: Dersimi aldım!

Doktorluk hayalini gerçekleştirmek için sahte belgelerle dokturluk yapan taşıyan Ayşe Özkiraz, tahliyesinden sonra ilk kez konuştu. Ayşe Özkiraz,  sınavlara çalıştığını belirterek, "Cezaevinde kitaplar okumaya çalıştım, dilerim tıp fakültesini kazanacak puanım olur " dedi. 

TAHLİYE EDİLDİ 

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini "pratisyen hekim" olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan ve hakkında 13 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 21 yaşındaki Ayşe Özkiraz'ın beşinci duruşmasında tahliye edildi.  "Tabip unvanını kullanmak" suçundan 4 yıl, "resmi evrakta sahtecilik" suçundan 3 yıl, "özel belgede sahtecilik" suçundan 1 yıl hapis ve 18 bin lira cezaya çarptırılan Özkiraz, bir yıllık hapis cezasında hükmün açıklanmasını geriye bırakan mahkeme sanığın tahliyesine karar vermişti.

"BEDELİNİ YATARAK ÖDEDİM"

Tahliye olduktan sonra ilk kez konuşan Özkiraz,  "Tahliye olduğum için çok mutluyum. Aileme kavuştum. Kamuoyunu böyle bir şeyle meşgul ettiğim için üzgünüm. Yaptığım bir hata bunun bedelini orada yatarak da ödedim. Bu yaşta ceza aldım. Belki de orası benim için büyük bir sınav büyük bir dersti. Ben gerçekten dersimi aldım" diyerek çok üzgün olduğunu ifade etti.

"HERKESTEN ÖZÜR DİLİYORUM"

Cezaevi günleri bol bol kitap okuyup, geleceğe dair planlar yaparak geçirdiğini, tek isteğinin sınavlara girerek tıp fakültesini kazanmak olduğunu belirten Özkiraz "Sınavlarıma alışıyorum. Cezaevinde zor şartlarda, çoğu şeyim yeterli değildi. Soru çözdüm. Kitaplar okumaya çalıştım. Paragraflar çözdüm. Sınav başvurumu da yaptım 17 Haziran'ı bekliyorum. Dilerim Tıp Fakültesi'ni kazanacak bir puanım olur. Hem kendim gururlanırım. Her şeyden önce Tıp Fakültesi öğrencisi olduğuma inanırım. Ailemi de gururlandırırım. Herkesten özür diliyorum." diyerek kendini ifade etti. 

"HERHANGİ BİR YERE DİPLOMA SUNMADIM"

Sahte diploma iddialarına da  açıklık getiren Özkiraz, "Ben herhangi bir şekilde bir yere diploma sunmadım. Ameliyatlara sadece gözlemci olarak girdim. Asla hastalarla birebir muayenede bulunmadım. Benim hakkımda hastalardan bir şikayet yok. Onları bire bir muayene edip ameliyatlarla kendim yaptığıma dair. Cezamı aldım. Evet. Pişmanım" dedi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!