banner2

Rus analistten dikkat çeken Türkiye yorumu: Erdoğan siyasi sermayesini bariz biçimde artırdı

Rusya'nın en yüksek tirajlı gazetelerinden Moskovski Komsomolets'in yazarı Mihail Rostovski'den çarpıcı bir Türkiye yorumu geldi. Rotovski köşe yazısında, 'Ukrayna ihtilafından kazançlı çıkacakların bir kısmı şu anda bile net bir şekilde belli. Bu tür devletlerin en çarpıcı örneği Türkiye.' ifadelerini kullandı.

Gündem 22.03.2022, 17:37 22.03.2022, 18:25
Abone ol
Rus analistten dikkat çeken Türkiye yorumu: Erdoğan siyasi sermayesini bariz biçimde artırdı

Rusya'nın en yüksek tirajlı federal gazetelerinden Moskovski Komsomolets'in yazarı Mihail Rostovski'den çarpıcı Türkiye yorumu geldi, Rostovski, "Ukrayna ihtilafından kazançlı çıkacakların bir kısmı şu anda bile net bir şekilde belli. Bu tür devletlerin en çarpıcı örneği Türkiye" diye yazdı.

'NE KADAR MANTIKLI VE DENGELİ'

Mihail Rostovski'nin kaleme aldığı yazıda Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın "Herkes Rusya ile köprüleri yakarsa, onlarla kim konuşacak" sözleri hatırlatılarak, "Ne kadar mantıklı ve dengeli. Rusların kulağı için ne güzel, Türkiye'nin kendisi için ne kadar yararlı sözler" yorumu yapıldı.

'ERDOĞAN SİYASİ SERMAYESİNİ BARİZ BİR BİÇİMDE ARTIRDI'

Akşam Gazetesi'nin haberine göre,Yazar "Bu pozisyonu alan Erdoğan, siyasi sermayesini bariz biçimde artırdı. Ayrıca Batılı şirketler siyasi yaptırımlarla çekildiğinde, Rusya'daki geniş ekonomik fırsatlardan Türk iş dünyasının yararlanmasını ve boşalan bir nişi işgal etmesini kim engelleyebilir?" diye sordu.

'SABIRLA BEKLEMESİ GEREKİYOR'

Rostovksi "Bizler, aynı derecede ağır yaralanmış ulusal gurura sahip iki güçlü Avrasya devletiyiz. Rusya'nın ayaklar altına alınan stratejik itibarını yeniden tesis etme yönündeki kararlı girişimi, Türkiye için bir şans sağlıyor. Sadece sabırla beklemesi, dünyanın güç merkezleri arasında zarafetle manevra yapması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!