banner2

Prof. Dr. Naci Görür 'Vaktimiz olduğunu sanmıyorum' diyerek uyardı: Can güvenliği yok!

Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, beklenen İstanbul depremine ilişkin sosyal medya adresinden uyardı. Naci Görür, "Hükümetimize acil bir öneri" başlığıyla paylaştığı mesajında, "Vaktimiz olduğunu sanmıyorum" diyerek yetkililere çağrıda bulundu.

Gündem 28.03.2023, 02:45 28.03.2023, 03:00
Abone ol
Prof. Dr. Naci Görür 'Vaktimiz olduğunu sanmıyorum' diyerek uyardı: Can güvenliği yok!

Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabı üzerinden, beklenen İstanbul depremiyle ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. 

Yetkililere depremle ilgili önerilerini sunan Naci Görür, şu açıklamalarda bulundu:

 “CAN KAYBINA NEDEN OLABİLECEK BİNA SAYISI EN AZ 90 BİN”

Daha önce çeşitli kaynaklar da önermiştir ama köklü bir çözüm olduğuna inandığım için ben de öneriyorum: İstanbul’da depremde can kaybına neden olabilecek bina sayısı en az 90,000. Bu da yüz binlerce canımızın can güvenliği yok demektir. Evet biliyorum en doğru yol bu binaların güçlendirilmesi veya yıkılıp yeniden yapılmasıdır ama bütün bu binalara bu işlemin uygulanmasına vaktimizin olduğunu sanmıyorum. Onun için devlet İstanbul’da deprem güçlü ve BOŞ binaların tümünü kayıt altına alıp devlet olarak kiralamalı ve riskli binalarda yaşayan insanlarımızın buralara taşınmalarını sağlamalıdır. 

"İNSANIMIZIN CAN GÜVENLİĞİ HER ŞEYİN ÖNÜNDE"

İnsanlarımızın can güvenliği sağlandıktan sonra belediye ve vatandaşlarla el ele verip boşaltılan binaları deprem dirençli hale getirmelidir.  Bir bilim adamı olarak bundan daha acil çözüm düşünemiyorum. İnsanımızın can güvenliği her şeyin önündedir. Hükümetimiz bunu muhakkak yapmalıdır. İnanıyorum ki bu tüm İstanbulluların talebidir, sevgiyle... 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!