banner2

PKK'nın kaçırdığı kızını bekliyor: 21 yıldır bayram yok

Dağa kaçırılan çocuklarını PKK'nın elinden kurtarmak için 2 yıldır evlat nöbeti tutan anneler bu bayram da buruk. O annelerden biri Van'da yaşayan Nazlı Sancar. Kızı 21 yıl önce PKK tarafından kaçırılan acılı anne, kızına teslim ol çağrısı yapıyor.

Gündem 23.07.2021, 12:42 23.07.2021, 16:49
Abone ol
PKK'nın kaçırdığı kızını bekliyor: 21 yıldır bayram yok

Dağa kaçırılan çocuklarına kavuşmak için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan annelerin gözleri, bu bayram da evlatlarının yolunu gözlüyor. O annelerden biri, kızı 10 yıl önce 13 yaşındayken dağa kaçırılan Nazlı Sancar.

EVLAT NÖBETİ SÜRÜYOR

Nazlı Sancar, Kızı Şeyma için HDP il binası önünde, çocukları dağa kaçırılan diğer ailelerle birlikte eylem yapıyor. Van'da  HDP binası önünde evlat nöbeti tutan 32 anneden biri.  HDP binası önündeki evlat nöbetine, Kurban Bayramı nedeniyle bu hafta ara verildi.

3 çocuk annesi Nazlı Sancar'ın kızı Şeyma'nın kaçırılmasına yönelik acısı ise hiç dinmiyor.  Acılı anne kızının 10 yıl önce PKK'lı teröristlerce eli kolu bağlanarak dağa kaçırıldığını ifade ediyor. Kızının fotoğrafını eline alıp, geride bıraktığı montunu koklayarak, gözyaşı döken Nazlı Sancar "Kızım gel, teslim ol. 21 bayramdır seni göremiyorum. Artık sensiz dayanamıyorum. Her gün senin geride bıraktığın montunu koklayıp, fotoğrafına bakarak, kahroluyorum” ifadesini kullanıyor.

''21 BAYRAMDIR ŞEYMA'SIZ''

Kızı PKK tarafından kaçırılan Sancar, kızı olmadan 21. bayramını yaşıyor. 'Benim bayramım yok' diyen acılı anne evlat nöbetinden asla vazgeçmeyeceklerini söylüyor. 

"10 yıldır evladım Şeyma'nın acısıyla yaşıyorum. Artık dayanacak gücüm kalmadı. 21 bayramdır ben Şeyma’sız bayram geçiriyorum. Benim için bayram yok. Her bir bayram bizim için bir zehirdir. Nereye gitsem Şeyma'nın eksikliğini hissediyorum. Ben 13 yaşında evlendim, 14 yaşında da anne oldum. Kızım Şeyma ile büyüdüm. Şeyma benim arkadaşım, sırdaşım, benim her şeyimdi. Ben Şeyma’mı, canımı, ciğerini HDP ve PKK'dan istiyorum. Evladımı geri versinler. Kendi çocuklarını özel okullarda okutuyorlar, bizim gibi fakir fukaraların çocuklarını götürüp dağlarda, mağaralarda kurşunların önüne atıyorlar. Allah bizim hakkımızı onlara bırakmasın. Yüreği yanan bir anneyim. 10 yıldır evlat acısını çekiyorum. Rabbim, onlara da bu acıyı çektirsin inşallah. Allah’ın izni ve devletimizin gücüyle biz kazanacağız.''

''TESLİM OL, BU BAYRAĞIN ALTINDA YAŞA''

PKK'nın evladından ayırdığı anne Nazlı Sancar devletin her zaman yanlarında olduğunu ifade ediyor. Acılı annenin kızına çağrısı ise 'Onlara güvenme, teslim ol' çağrısında bulunuyor: ''Şeyma kızım eğer sen beni görüyorsan, duyuyorsan gel devlet güçlerimize teslim ol. Bu bayrağın altında doğmuşuz, gel bu bayrağın altında yine yaşa. 21 bayramdır sensiz geçiriyorum. Onlara güvenme. Onların silahını at gel kızım. Sizin beyninizi yıkıyorlar. İlk günden beni Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu bizim yanımızda. Onlara çok teşekkür ediyorum. Onların sayesinde biz evlatlarımızı terör pençesinden kurtaracağız. Çocuk katillerine karşı biz anneler kazanacağız. Ben arkadaşımı, doğurduğum Şeyma'mı istiyorum. Şeyma’m okuyacaktı. Benim evladımın hayallerini çaldılar. Benim evladımı versinler. Hani sen okuyup, savcı olacaktın kızım. Gel yine kaldığın yerde devam et. Onlara hiç güvenme. Onlar zalim ve haindir" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!