banner2

PKK'lı Duran Kalkan CHP üyesiymiş gibi konuştu: Kılıçdaroğlu oldukça Erdoğan kaybetmez

Seçimden önce HDP destekli Altılı Masa'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme yönünde açıklamalar yapan terör örgütü PKK elebaşı Duran Kalkan, Kılıçdaroğlu'nun seçilememesini eleştirdi.

Gündem 02.06.2023, 00:18 02.06.2023, 01:04
Abone ol
PKK'lı Duran Kalkan CHP üyesiymiş gibi konuştu: Kılıçdaroğlu oldukça Erdoğan kaybetmez

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinden "Kılıçdaroğlu tarihi fırsattır" diyerek HDP destekli Altılı Masa'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına destek veren Kandil'den seçim sonrası ağır eleştiriler geldi. Duran Kalkan'dan Kılıçdaroğlu'nu, HDP'yi ve yapılan ittifakları eleştiren açıklamalar geldi. 

Terör örgütü PKK'nın sözde Yürütme Komitesi Üyesi Duran Kalkan, Serxwebûn gazetesinin Mayıs sayısında yayınlanan röportajında, Millet İttifakı'nın yaptığı hatalar nedeniyle Cumhurbaşkanı seçiminin kaybedildiğini söyledi. 

PKK elebaşı Kalkan, HDP'nin veya Yeşil Sol Parti'nin aldığı oyun düşmesine ilişkin ise sanki hiçbir dahilleri yokmuş gibi, suçu ittifaklara attı ve ittifak politikalarında çok hata olduğunu söyledi.

PKK elebaşı Duran Kalkan şunları savunuyor: 

"KEMAL KILIÇDAROĞLU GİTMELİ"

"Bizim geçmişteki kanımız şuydu: Tayyip Erdoğan’dan önce Kemal Kılıçdaroğlu gitmeli. Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin başında kaldıkça Tayyip Erdoğan iktidardan düşürülemez. Bunu defalarca dile getirdik, paylaştık. Peki bu niye böyle? Çünkü gerçekten de temel sorunlarda ayrı bir düşüncesi yoktur."

KÜÇÜK ORTAKLARI TOPA TUTTU: "CHP'NİN SIRTINDAN MİLLETVEKİLLİĞİ KAZANDILAR"

"AKP’ye, ittifakı oy kazandırdı. CHP ve AKP’den kopan partiler, geçmişte de AKP’ye karşı mücadele etmediler. Bir defa AKP’den kopanlar AKP’ye karşı açık, net, kesin bir mücadele yürütmediler. Adeta korku, ürküntü içerisinde küçük grup halinde kaldılar. Adeta CHP’ye sığındılar, CHP’nin sırtından onlarca milletvekilliği kazandılar. Elbette ki bu yönetimden CHP’nin tabanı bunun hesabını soracak."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!