Pitbull saldırısında ölümden dönen Asiye Ateş'e yeni operasyon

Gaziantep'te iki pitbull cinsi köpeklerinin saldırısında ölümden dönen ve doku nakli yapılan Asiye Ateş, yeni operasyon geçirdi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete, 'Hastamıza dün itibarıyla kulaktaki hasarına ve yüz felcine yönelik sinirle ilgili operasyonları yapılmıştır. Genel durumu iyi, hayati bulguları normal' dedi.

Gündem 14.01.2022, 16:36
Pitbull saldırısında ölümden dönen Asiye Ateş'e yeni operasyon

Geçtiğimiz ay Gaziantep'te meydana gelen olayda iki pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan başından ağır yaralanan Asiye Ateş, tüm Türkiye'nin yüreğini sızlatmıştı.

DOKU NAKLİ YAPILDI

Ayise Ateş, sevk edildiği Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde, 26 Aralık'ta 4 saatlik operasyonla sırtından ve bacağından alınan dokular nakledildi. Bir süre yoğun bakımda kalan Asiye, ardından normal servise çıkarıldı. Asiye Ateş'in ağza dal veren sinirlerinde tahribat olduğu, bu nedenle yeni ameliyatlar yapılacağı açıklandı.

AMELİYAT YAPILDI

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete de Asiye'nin son sağlık durumuna ilişkin bilgilendirme yaptı. Asiye'nin kulaktaki hasarı ve yüz sinirlerine yönelik ameliyat yapıldığını söyleyen Prof. Dr. Çete, “Hastamız Asiye Ateş'in bilindiği üzere daha önce doku nakilleri yapılmıştı. Hastamıza dün itibarıyla kulaktaki hasarına ve yüz felcine yönelik sinirle ilgili operasyonları yapılmıştır. Genel durumu iyi, hayati bulguları normal olan hastamızın takibi devam etmektedir" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!