banner2

Ordu'da sağanak yağış tedirgin etti

Ordu'nun Fatsa ilçesinde bir anda başlayan sağanak yağın ardından, yollarda su birikintileri oluştu.

Gündem 27.07.2021, 21:27
Abone ol
Ordu'da sağanak yağış tedirgin etti

Ordu’nun Fatsa ilçesinde bir anda bastıran sağanak, hayatı olumsuz etkiledi.

İlçede, akşam saatlerinde başlayan sağanak yağışın ardından yollarda su birikintileri oluştu. Sahil yolu ile ara sokaklarda görülen su birikintileri, zaman zaman sürücülerin ve yayaların zor anlar yaşamasına neden olurken, trafikte aksamalar meydana geldi.

BAZI VATANDAŞLAR TEDİRGİN OLDU

Yaklaşık 10 dakika etkili olan sağanak bazı vatandaşların tedirgin olmasına neden olurken, kimileri ise yağışa hazırlıksız yakalandı.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Ordu Valiliği tarafından bugün yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Samsun 10. Bölge Müdürlüğü’nün bildirdiği son ölçüm ve değerlendirmelere göre, bölgede görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, 27 Temmuz tarihi gece saatlerinde etkisini arttıracağına dikkat çekildi.

"YARIN ETKİSİNİ AZALTMASI BEKLENMEKTEDİR"

Yapılan açıklamada, “İlimiz ve çevrelerde çok kuvvetli ve şiddetli (metrekareye 51-100 kilogram) olacağı tahmin edilmekte olup, yağışların 28 Temmuz günü ilk saatlerde etkisini azaltması beklenmektedir” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada aynı zamanda, kuvvetli ve şiddetli yağışlardan dolayı görevli olan tüm kurum ve kuruluşların araç, gereç ve personelleri ile beraber meydana gelebilecek herhangi bir afet olayına karşı tedbirli olmaları gerektiğine belirtilmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!