banner2

O programın kaldırılma talimatını Kılıçdaroğlu mu verdi?

CHP’ye yakınlığıyla bilinen KRT TV’de yayınlanan "Şimdiki Zaman" programının fişi çekilmişti. Programın yorumcularından biri olan CHP’li Barış Yarkadaş, programın neden bittiği konusunda kendilerini bir açıklama yapılmadığını söylemişti. Programının yayından kaldırılmasını CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun istediği öne sürüldü.

Gündem 18.03.2022, 23:15 18.03.2022, 23:43
Abone ol
O programın kaldırılma talimatını Kılıçdaroğlu mu verdi?

Gece gündüz iktidar politikalarını eleştiren, CHP’yi öven yayınların yapıldığı KRT TV’de “Şimdiki Zaman” depremi yaşandı. Apar topar kaldırılan program için Kılıçdaroğlu'nun talimat verdiği iddiası kulislerde dolaşmaya başladı.

KRT TV'de Gürkan Hacır’ın sunduğu CHP’li Barış Yarkadaş'ın sürekli yorumcu olduğu "Şimdiki Zaman" program 2 gün önce KRT TV yönetimi tarafından yayından kaldırıldı.

HERHANGİ BİR GEREKÇE GÖSTERİLMEDİ

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yağan Barış Yarkadaş, “KRT TV yönetimi programı yayından kaldırırken herhangi bir gerekçe göstermedi. O yüzden bir gerekçe yazamıyorum.” Demişti.

TALİMATI KILIÇDAROĞLU MU VERDİ?

Medya Tava'nın iddiasına göre; gerekçe gösterilmeden sona erdirilen programın yayından kaldırılması talimatını CHP lideri Kılıçdaroğlu verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun programdan çeşitli sebeplerle rahatsızlık duyduğu aktarılırken, "helalleşme" çağrısına yapılan eleştirilerin Kılıçdaroğlu'nun rahatsızlığını daha da arttırdığı belirtildi.

CHP'li bazı MYK üyelerinin, "Desteklediğimiz kanallarda bizim eleştirilmemiz doğru değil." dedikleri ifade edilirken, programda, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı adaylığının önünün kesilmesine yönelik itirazların da rahatsızlık sebepleri arasında olduğu öne sürüldü.

HALK TV'DE DEPREM

Öte yandan yine CHP'ye yakınlığıyla bilinen Halk TV'de deprem yaşandı. Kanalda program yapan Emin Çapa ve Özlem Gürses'in işine son verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!