Yandex Metrica

Merve Akpınar'a yüzde 100 eğitim ve spor bursu verilecek

Merve Akpınar'a yüzde 100 eğitim ve spor bursu verilecek

Türkiye'yi duygulandıran genç sporcu 13 yaşındaki Merve Akpınar'a SEY Vakfı tarafından yüzde 100 eğitim ve spor bursu verilecek.

Gündem

23.01.2024, 17:38

Türkiye Hentbol Federasyonu'nun davetlisi olarak gittiği Ankara'da yapmış olduğunu konuşmayla tüm odakları üzerine çekerek vatandaşlardan büyük övgü alan 13 yaşındaki Merve Akpınar'a, Semra & Enver Yücel (SEY) Vakfı'nın yüzde 100 eğitim ve spor bursu verileceği açıklandı.

SEY Vakfı tarafından yapılan açıklamada, "Tüm Türkiye Merve Akpınar'ı gözyaşları içinde verdiği röportajla tanıdı. Binlerce kişi Merve'nin hırsına, inadına, tutkusuna hayran kaldı. SEY Vakfı harekete geçti. Merve Akpınar tüm lise eğitimini yüzde 100 burslu bir şekilde okuyacak. Bunun yanı sıra yine SEY Vakfı tarafından Merve'ye spor bursu da verilecek. O çok sevdiği, tutkusu olan hentbolda daha iyi yerlere gelebilmesi, birçok başarıya imza atabilmesi için tüm eksikleri vakıf tarafından karşılanacak." denildi.

SEY Vakfı Başkan Vekili Begüm Yücel ise, Merve Akpınar'ın röportajını izledikten sonra direkt olarak kendisi ile iletişime geçtiklerini ifade etti ve şunları kaydetti:

"Henüz 13 yaşında ama sözleri o kadar büyük ki sosyal medya üzerinden çok destek geldi Merve'ye. Biz daha fazlasını yapmak istedik ve hemen ailesine ulaşarak ona hem spor hem de eğitim bursu vermek istediğimizi söyledik. Merve birçok kişinin sesi oldu. Mesele tüm Türkiye'deki Merve'lerin kaderini değiştirebilmek. Onları uğradıkları baskıdan kurtararak, hayallerine özgürce yürümelerini sağlayabilmek. Merve Akpınar anlattıkları ile bir meşale yaktı. Bizim de başka Merve'ler de aynı şeyi yaşamasın diye elimizi taşın altına koymamız şart. Merve'nin lise eğitimini vakıf olarak biz üstlendik. O çok sevdiği hentbolda daha iyi yerlere gelebilmesi için de ayrıca ona spor bursu sağlayacağız."

Bu haber sonrasında açıklama yapan Merve'nin antrenörü Bayram Kaplanoğlu ise "Merve çok özel bir çocuk. O sadece Merve değil, o Elif, Beyza, Berfin.. Onun durumunda olan yüzlerce hatta binlerce çocuğun sesi oldu. Merve'nin sorumluluğu büyük artık. Bir söz verdi, 'Köyümdeki kızların hayatlarını değiştireceğim.' dedi. Bunu yapması için çok çalışması gerekiyor." ifadesinde bulundu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading