banner2

MASAK raporuyla şoke eden gerçekler ortaya çıktı! İzmir Belediyesi'nin PKK'lı şefi Karayılan'ın yakın adamı çıktı

Bir dönem İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Çalışmalar ve Sosyal Projeler Şube Müdürlüğünde tekniker şef olarak görev yapan Mustafa Demir'in Kayapınar Belediyesi'nde özel kalem müdürü olarak çalıştığı dönemde örgüt adına para topladığı, belediye tarafından imar, ihale ve ruhsatlar işlemleri karşılığında ilgili kişilerden örgüt adına aldığı paraları örgütün maliye yapılanmasına aktarma işlerini de yürüttüğü tespit edilirken MASAK raporundaki şok bilgilerde FETÖ nedeniyle KHK kapsamında ihraç edilenlerle bankacılık işlemlerinin olduğu ortaya çıktı. Murat Karayılan tarafından bizzat mali yapılanmada görevlendirilen Demir'in belediyedeki görevlerinin yanı sıra örgütün kuryelerine sahte kimlik, pasaport ve araç ayarlama görevinin olduğu da kaydedildi.

Gündem 26.10.2022, 08:49 26.10.2022, 09:13
Abone ol
MASAK raporuyla şoke eden gerçekler ortaya çıktı! İzmir Belediyesi'nin PKK'lı şefi Karayılan'ın yakın adamı çıktı

PKK'nın mali yapılanmasında, örgütün elebaşlarından Murat Karayılan'ın talimatıyla Kobani olaylarını finanse eden şüpheliler arasında bulunan ve bir dönem İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Çalışmalar ve Sosyal Projeler Şube Müdürlüğünde tekniker şef olarak görev yapan Mustafa Demir, ifade işlemlerinin ardından sevk edildiği sulh ceza hakimliği tarafından serbest bırakılmasının ardından 14 Mayıs'ta Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalanarak tutuklandı. 

İZMİR BELEDİYESİ'NDE ŞEF

Sabah'ın aktardığı habere göre, Demir'in Diyarbakır'ın ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde Gençlik Çalışmalar ve Sosyal Projeler Şube Müdürlüğünde tekniker şef olarak görev yaptığı ortaya çıktı. Demir 2019'da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'le fotoğraf paylaşarak "Güleryüz ve samimiyetinden dolayı başkanımıza teşekkürler" ifadelerini kullandı. Başsavcılık tarafından hazırlanan iddianamede Demir'in 'Silahlı Terör Örgütü Kurma veya Yönetme' ve 'Terör Örgütü Propagandası Yapmak' suçlarından 27,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

TERÖRİSTBAŞI ÖCALAN İLE GÖRÜNTÜLERİ TESPİT EDİLDİ

Demir'in dijital incelemelerinde PKK elebaşı Abdullah Öcalan ve üst yönetiminde bulunan örgüt mensuplarının görüntülerinin olduğu tespit edilirken, aynı zamanda HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş, Pervin Buldan ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya suikast talimatı aldığını itiraf eden ve müebbet hapis cezasına çarptırılan PKK'lı Sonay Bakar'ın da görüntüleri olduğu ortaya çıktı.

İMAR, İHALE VE RUHSAT İŞLEMLERİ KARŞILIĞINDA ÖRGÜT ADINA PARA ALDI

Gizli tanık Ulaş'ın Demir hakkında verdiği ifadesinde, KCK Türkiye Mali Yapılanması sorumlusuna bağlı olarak Mersin Akdeniz Belediyesi'nde örgütsel faaliyetlerde yer aldığını, bu kapsamda belediye tarafından imar, ihale ve ruhsatlar işlemleri karşılığında ilgili kişilerden örgüt adına vergilendirme adı altında aldığı paraları KCK Türkiye Maliyesine aktardığını anlattı. Ulaş gizli tanık, "2012 sonlarında hırsızlık, yolsuzluk suçlaması ile örgüt tarafından görevden alındı ve sonrasında örgütten ihraç edildi. Örgütsel çalışmalar yürüttüğü süreç içerisinde çok defalar legal ve illegal yollardan Kandil ve Gare alanına giderek maliye sorumluları ile görüşmeler yaptı. KCK Türkiye Maliye yapılanmasından ihraç edildikten sonraki süreçte yine legal ve illegal yollardan Gare alanına giderek bizzat Murat Karayılan ile görüşmeler yaptı. Murat Karayılan tarafından kendisine bizzat bağlı olarak çalışmalar yürüttüğünü, bu kapsamda büyük iş adamlarının vergilendirilmesi için görevlendirildiğini biliyorum. Halen KCK Türkiye Maliye yapılanması ve HPG Maliye yapılanmasından bağımsız olarak Karayılan'ın bizzat yönlendirmesi ile Türkiye'de vergilendirme faaliyetlerinde yer almaktadır. Örgüt adına tahsil ettiği paraların bir kısmını zimmetine geçirdiğini ve yakın akrabaları adına mal mülk satın aldığını duydum" dedi.

TERÖRİSTLERE SAHTE KİMLİK VE PASAPORT DÜZENLEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Demir'in PKK mali alan yapılanması içerisinde kurye olarak uzan yıllar faaliyet yürüttüğünü söyleyen Ümit G., PKK'nın kadrolarının Demir'i iyi tanıdığını dile getirerek, PKK Mali Alan yapılanması içerisinde faaliyet yürüten tüm kadro örgüt mensuplarını ve belediyeler içerisinde siyasi kimlikleri altında örgüt adına faaliyet yürüten tüm örgüt mensuplarını tanır. PKK Mali Alan yapılanması içerisinde faaliyet yürüten ve diğer tüm örgüt mensuplarıyla Diyarbakır'da bulunan il ve ilçe belediye başkanlıklarında ve 75 metre yol üzerinde bulunan kafelerde geçmiş dönemlerde düzenlenen örgütsel içerikli toplantılara katılırdı. Mustafa Demir kuryelere araç, sahte kimlik, sahte pasaport ayarlayan şahıslardandır" ifadelerini kullandı.

FETÖ'CÜLERE MALİ DESTEK

İddianamede yer alan MASAK raporunda ortaya çıkan gerçekte, Demir'in HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun sözcülüğünü yaptığı 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında FETÖ ve PKK gibi terör örgütleri ile irtibatı tespit edilen ve KHK'lar kapsamında ihraç edilen kişilere Hak ve Adalet Platformu aracılığıyla banka üzerinden transfer işlemlerinin olduğu belirlendi. İddianamede Demir'in PKK/KCK silahlı terör örgütünün KCK sistematiğine bağlı ekonomik alan merkezi yapılanması içerisinde terör örgütünün ideolojisi ve talimatları doğrultusunda gizliliğe riayet ederek faaliyet yürüttüğü anlatıldı. PKK/KCK silahlı terör örgütünün ekonomik alan yöneticisi olduğu aktarılan Demir'in sosyal medya paylaşımlarının ise terör örgütü propagandası yapmak suçunu oluşturduğu kaydedildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!