banner2

Marmara Denizi'nin dibinde müsilaj kabusu! Örümcek ağı gibi

Dalgıç Ercan Akpolat bir ekiple birlikte Marmara Denizi'nin dibindeki müsilaj tehlikesini görüntülemek için dalış gerçekleştirdi. Müsilajın örümcek ağı görünümüne sahip olması dikkat çekti.

Gündem 16.06.2021, 15:58 17.06.2021, 00:01
Abone ol
Marmara Denizi'nin dibinde müsilaj kabusu! Örümcek ağı gibi

Marmara Deniz'inin neredeyse tamamını kaplayan ve yüzeyde de yoğun bir tabaka olarak görülen müsilaj, su altında görüntülendi.

Ercan Akpolat, Serço Ekşiyan, Ateş Evirgen ve Foto Muhabiri Şebnem Coşkun'dan oluşan ekip, Tavşan Adası olarak da bilinen Neandros açıklarında, deniz altındaki müsilajı görüntülemek için dalış yaptı.

30 METRE DERİNE İNDİLER
Yaklaşık 30 metre derinlikte gerçekleşen dalış sırasında müsilajın geniş bir alanda ve deniz suyunun tamamına yoğun bir şekilde dağıldığı gözlendi.

ÖRÜMCEK AĞI GİBİ
Görüş mesafesinin sıfıra yakın ve aynı ekibin bir ay önce gerçekleştirdiği dalışa göre yoğunluğun kat kat fazla olduğu görüldü.Su altındaki kaya oluşumları üzerinde de yoğun şekilde görülen müsilajın, örümcek ağı görünümüne sahip olması dikkati çekti.

GÖZ GÖZÜ GÖRMEYECEK KADAR YOĞUNLUK VAR
Dalış ekibinden Ercan Akpolat, "Denizin sıfır yüzeyinden 30 metreye kadar müthiş bir şekilde, göz gözü görmeyecek kadar yoğunluk var. Dışarıda gördüğünüz deniz salyası, aşağıda çürüdükçe yukarı çıkacak." dedi.

İŞTE OBJEKTİFLEREYE YANSIYAN DİĞER KARELER 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!