banner2

Kılıçdaroğlu'ndan yeni vaat! Şimdi de oy almak istediği şehre bakanlık sözü verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gürsel Tekin'in ''HDP'ye bakanlık verilebilir' sözlerinin ardından şimdi de oy almak istediği şehirlere bakanlık vaadinde bulunmaya başladı. Elazığ'da konuşan Kılıçdaroğlu iktidara gelirlerse Elazığ'a bakanlık vereceklerini iddia etti.

Gündem 20.09.2022, 15:25 20.09.2022, 19:20
Abone ol
Kılıçdaroğlu'ndan yeni vaat! Şimdi de oy almak istediği şehre bakanlık sözü verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sürpriz afişlerin asıldığı Elazığ'da partisinin grup toplantısında konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu HDP'ye bakanlık verme planının ardından şimdi de oy almak istediği şehirlere bakanlık vaadinde bulunmaya başladı.

''ELAZIĞ'A BAKANLIK VERECEĞİM''

CHP'li Gürsel Tekin'in ''HDP'ye bakanlık verilebilir'' sözleri siyasette tartışma konusu olurken CHP lideri Kılıçdaroğlu, Elazığ'da yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ''Elazığlıların bir özelliği var. Koşulsuz bir şekilde iktidar partisine destek verdiler. Son seçimlerde biz bir milletevikili çıkardık. İktidara bu kadar destek veren bütün belediye başkanlılarını bir şekliyle alan bir iktidar 20 yılda Elazığ'a tek bakanlık bile vermedi. Bay Kemal'in sözüdür. Allah nasip ederse Elazığlıların da oyuyla iktidar olursak Elazığ'a bir bakanlık vereceğim.'' 

ALTILI MASA AÇIKLAMASI

Altılı masaya değinen Kılıçdaroğlu, "Çözeceğiz. Tamamını çözeceğiz. Altı lider bir araya gelerek çözeceğiz. Öyle kavga mavga, bunların hepsi fasa fiso... Atıyorlar palavrayı, inanmayın bunlara. Altı liderin tek hedefi var; bu ülkeye huzuru, barışı, demokrasiyi, adaleti getirmek. Amacımız budur" ifadelerini kullandı.

ELAZIĞLI BAKAN DEMİRTAŞ MI OLACAK?

CHP'li Gürsel Tekin'in ''HDP'ye bakanlık verilebilir'' açıklamasının ardından Kılıçdaroğlu'nun da Elazığ'a bakanlık vaadinde bulunması akıllara cezaevinde tutuklu olan HDP'li Selahattin Demirtaş'ı getirdi. CHP'nin Elazığ doğumlu Selahattin Demirtaş'ı işaret ettiği kulislerde konuşulmaya başlandı bile. Demirtaş'ın da Twitter hesabından yaptığı paylaşım Kılıçdaroğlu'na ''yeşil ışık yakıyor'' yorumlarına neden oldu.

ALTILI MASA ÇATIRDADI

Bilindiği üzere CHP'li Gürsel Tekin'in ''HDP'ye bakanlık verilebilir'' sözleri polemik konusu olurken altılı masada derin bir çatlağa neden olmuştu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kılıçdaroğlu'na rest çekerek ''Ya biz ya HDP'' demişti. Saadet Lideri Karamollaoğlu ise "HDP'ye bakanlık verilmesi bana göre söz konusu değil" şeklinde konuşmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!