banner2

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu buluşmasında dikkat çeken kare! Bir tek o yok

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, depremin vurduğu Gaziantep'te Yeşilkent Mezarlığını'ı ziyaret etti. Kılıçaroğlu'nun yanında Ekrem İmamoğlu vardı ancak Mansur Yavaş'ın olmaması dikkatlerden kaçmadı.

Gündem 21.03.2023, 17:51 21.03.2023, 17:51
Abone ol
Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu buluşmasında dikkat çeken kare! Bir tek o yok

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 'noter ve kumar masası' diyerek dağıttığı masaya 72 saat süren krizin ardından geri döndü.

Meral Akşener'in "Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş cumhurbaşkanı yardımcısı olacak" denmesinin ardından geri döndüğü masada Millet İttifakı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı adayı olarak açıkladı. 

Kararının açıklanmasının ardından 12 maddelik ortak mutabakat metni yayınlandı. Kemal Kılıçdaroğlu dışındaki 5 genel başkana ve Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu'na cumhurbaşkanı yardımcılığı vadedildi.

Mansur Yavaş, geçtiğimiz günlerde katıldığı televizyon programında bu formülden duyduğu rahatızlığı canlı yayında dile getirdi. 

''SEÇİM ÇALIŞMALARINA KATILMAYACAĞIM''

Mansur Yavaş'ın "Diğer genel başkanlar cumhurbaşkanı yardımcısı olacaksa, ben seçim çalışmalarına katılmayacağım" diyeceği iddia edildi.

KILIÇDARAOĞLU GAZİANTEP'TE

Bu durumu doğrulayan bir gelişme yaşandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Gaziantep’te Yeşilkent Mezarlığını ziyaret etti. Burada depremde hayatını kaybedenler için dua eden Kılıçdaroğlu ve partililer, şehitliği ziyaret ederek okunan duaya eşlik etti.
 

MANSUR YAVAŞ KATILMADI

Ziyaret esnasında Ekrem İmamoğlu yanında yer alırken Mansur Yavaş ise programa katılmadı. Bu durum yeni krizin artık ziyaretlere yansıdığını gösterdi. 


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!