Kemal Kılıçdaroğlu'nun Man Adası yalanı! Davayı kaybetti! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tazminat ödeyecek

Yargıtay, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Man Adası' iddialarıyla ilgili açılan 35 bin liralık tazminat davasını onadı.

Gündem 19.04.2022, 18:54 19.04.2022, 19:06
Abone ol
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Man Adası yalanı! Davayı kaybetti! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tazminat ödeyecek

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, Man Adası iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Avukat Hüseyin Aydın, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Kılıçdaroğlu, 'ben haklı çıktım' deyip Cumhurbaşkanımızı istifaya davet ettiği gün, Yargıtay bir dosyamızı daha onadı. Kılıçdaroğlu, 35 bin TL daha ödeyecek."

KILIÇDAROĞLU'NUN AVUKATI DA YALAN SÖYLEMİŞTİ

Kılıçdaroğlu'nun avukatı, Man adası davasında Yargıtay'ın CHP Genel Başkanı'nı haklı bulduğunu ve dosyaların Kılıçdaroğlu lehine sonuçlandığını iddia etmişti. Verdiği bilgi yalan çıkan Çelik, kendisine güvenerek heyecan içinde haber yapan CHP medyasını da ters köşeye yatırmış oldu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AVUKATI HÜSEYİN AYDIN TEKER TEKER İFŞA ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, bu yalanları ifşa ettiği metinde şu ifadeleri kullanmıştı:

"Sayın Cumhurbaşkanımız adına, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine açılan manevi tazminat davalarının dört tanesi Yargıtay tarafından onanarak kesinleşmiştir. Bugün itibariyle kesinleşen başka bir dosya bulunmamaktadır. 

Kesinleşen bu dosyalar nedeniyle Kemal Kılıçdaroğlu, asıl alacak ve ferileriyle birlikte toplam 165 bin TL ödemeye mahkum edilmiştir. 

Yargıtay kararlarında özetle, ifade özgürlüğünün sınırsız olmadığı, ifade özgürlüğü kullanılırken başkalarının şeref ve itibarına saygı gösterilmesi gerektiği vurgulandıktan sonra Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik olarak kullandığı ifadelerin ifade özgürlüğünün sınırlarını aştığı, davalının ifade özgürlüğünü kullanırken ödev ve sorumluluklarına özen göstermediği, dava konusu açıklamalarının siyasi bir eleştiriden çok kişisel saldırı niteliğinde olduğu, kullanılanl ifadelerin kamusal  tartışmalara katkı sunma kapasitesinin bulunmadığı sonucuna varılmıştır. 

Bahsi geçen Yargıtay kararlarında Man adası iddiaları ile ilgili olarak ise MASAK raporuna dayalı olarak verilen takipsizlik kararına konu belgenin 'olgu' olarak kabul edilemeyeceği gibi belgenin ve diğer araştırmaların Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgisinin bulunmadığı vurgulandıktan sonra, Man adası iddiaları bağlamında davalı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan açıklamalarının da kişisel saldırı niteliğinde olduğu sonucuna varılmıştır. 

Yargıtay kararlarına atfen, sosyal medya mecralarında yapılan bir kısım açıklamalar gerçeği yansıtmadığı gibi, bu nitelikteki açıklamalar ve haberler mahkeme kararlarının sorumsuzca çarpıtılmasından başka bir anlam da taşımamaktadır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!