banner2

Kaftancıoğlu'na halk cevabını sandıkta verdi! 'Bir oy hepinizin suratına tükürür'

Teröristlere selam gönderen CHP'li Canan Kaftancıoğlu, seçim güvenliğini sağlayan polis ve jandarmaya hakaret edip 'Tükürün' diyerek provokasyona imza atmıştı. Kaftancıoğlu'nun skandal ifadelerine vatandaş tepkisini sandıkta gösteriyor. 

Gündem 28.05.2023, 15:14 28.05.2023, 16:22
Abone ol
Kaftancıoğlu'na halk cevabını sandıkta verdi! 'Bir oy hepinizin suratına tükürür'

CHP'li Canan Kaftancıoğlu, mükerrer oy kullanmak isteyenlere karşı sandık görevlilerine yönelik tutanak tutma çağrısında bulundu ve "Suratına da tükürebilirsiniz diyeceğim ama tükürüğünüzü ziyan etmeyin" dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kaftancıoğlu’na sert tepki gösterirken ortakları PKK, FETÖ, DHKP-C, MLKP olunca ses çıkarmıyor şeklinde paylaşımda bulundu. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı ise; ortak yazılı açıklama yaparak “Kaftancıoğlu'nun ifadeleri, algı operasyonu oluşturmaya yönelik düpedüz bir yalandır” dedi.

"SURATLARINA DA TÜKÜREBİLİRSİNİZ"

Kaftancıoğlu, "Tüm sandık başkanları, görevlileri ve müşahitler: Kolluk kuvvetleri 142 belgesinin orijinali(ıslak imzalı) ile oy kullanabilirler ve belgeyi sandık başkanına teslim etmek zorundadırlar! Belgeyi çok dikkatle inceleyin. Fotokopi ya da başka bir belgeyle sandığınızda oy kullanmak isteyen olursa asla izin vermeyin. Yakaladığınız olduğunda tutanak tutun. Okul avukatınızla görüşüp hızlıca kişi hakkında suç duyurusunda bulunmayı ihmal etmeyin. Suratına da tükürebilirsiniz diyeceğim ama tükürüğünüzü ziyan etmeyin. Utanması olmayan ahlaksız yapar bunu zira" dedi.

HALK TEPKİSİNİ SANDIKTA GÖSTERDİ

CHP'li Canan Kaftancıoğlu'nun bu skandal çıkışı sonrası vatandaşlar tepkisini sandıkta gösterdi. "Surata tükürmek lafta değil icraat ile olur Kaftancıoğlu, bir oy hepinizin suratına tükürür", Canan'a okkalı cevabımız", "Birileri tükürürüm demiş biz böyle tükürdük" ifadeleri ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında olduklarını gösterdiler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!