İzmir'de ikinci Çav Bella skandalı! Cami hoparlöründen bu defa 'Bülent Ersoy' dinlettiler

İzmir'de cami hoparlöründen 'Çav Bella' çalınması skandalının ardından şimdi de 'Bülent Ersoy' skandalı patlak verdi. Gece saatlerinde, camilerin merkezi ezan sistemlerine girilerek kısa süreli müzik yayını yapıldı. O anlar ise bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

Gündem 26.05.2022, 13:54 26.05.2022, 13:55
Abone ol

İzmir'de daha önce cami hoparlörinden 'Çav Bella' çalınması üzerine soruşturma başlatılmıştı.

21 Mayıs günü ise İzmir'in Bayraklı ve Bornova ilçelerinde Selda Bağcan şarkıları çalınmıştı.

MERKEZİ EZAN SİSTEMİ UYGULAMASINA GEÇİCİ OLARAK SON VERİLMİŞTİ 

Bunun üzerine İzmir İl Müftülüğü, yapılan bu saldırılara tedbir amaçlı olmak üzere İzmir’de merkezi ezan sistemi uygulamasına geçici bir süreyle son vermişti.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın merkezi ezan sistemden vazgeçilmesi tavsiyesine rağmen bazı il ve ilçelerde bu sistem sürüyor.

CAMİ HOPARLÖRÜNDEN MÜZİK YAYINI

Son olarak İzmir'in Torbalı ilçesinde bulunan Yunus Emre ve Ayrancılar Merkez camilerinin hoparlöründen müzik yayını yapıldığına ait olduğu iddia edilen görüntüler yayıldı.

BÜLENT ERSOY DİNLETTİLER

Bülent Ersoy’un “Yüzünü göremem” adlı şarkısının hoparlörden dinletilmesi üzerine, görevliler hemen müdahale ederek ses sistemlerini kapattı.

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yaşanan olay ile ilgili İzmir İl Müftülüğü, dün gece saat 22.00 sıralarında Torbalı ilçesi Ayrancılar Mahallesi'nde bulunan Yunus Emre Camii ve Ayrancılar Merkez Camii’nin ses sistemine girilerek müzik yayını yapıldığını, bunun üzerine görevlilerin duruma müdahale ederek ses sistemini kapattıklarını açıkladı.

Bu arada, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!