banner2

İstanbul polisini harekete geçiren paylaşım: Kamyon kasasından inen 143 kaçak göçmen yakalandı

İstanbul Gaziosmanpaşa'da kamyon kasasından sokağa dağılan kaçak göçmenlerin görüntüleri sosyal medyada yayınlanınca polis harekete geçti. İstanbul polisinin yaptığı çalışma sonrası 143 kaçak göçmen yakalandı.

Gündem 26.09.2022, 09:55 26.09.2022, 14:03
Abone ol

Emniyet güçlerinin yasadışı yollarla Türkiye'ye giriş yapan kaçak göçmenlerle olan mücadelesi tüm hızıyla devam ediyor. İstanbul Gaziosmanpaşa'da dün gece saatlerinde kaçak göçmenler kamyon kasasından inerek sokaklara dağıldı. Görüntüler sosyal medyada yayınlanınca polis ekipleri alarma geçti ve konuyla ilgili çalışma başlattı.

143 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI

Karadeniz Mahallesi'nde bir cadde üzerinde durdurulan minibüste kaçak göçmenler ve M.E. ve B.K. isimli yabancı uyruklu şüpheliler yakalandı. İlçe genelindeki denetimlerde, 33 Afganistan uyruklu, 21 Pakistan uyruklu, 61 Suriye uyruklu, 3 Bangladeş uyruklu, 1 Angola uyruklu ve 1 Azeri uyruklu olmak üzere toplam 143 kaçak göçmen yakalandı.

SINIR DIŞI EDİLECEKLER

M.E. ve B.K. isimli yabancı uyruklu şüpheliler ise "Göçmen Kaçakçılığı" suçundan sevk edildikleri adli makamlarca Adli Kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı. 120 kaçak göçmen sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresine teslim edildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği, Gaziosmanpaşa'da yapılan çalışmalarda yakalanan 143 kaçak göçmenin sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildiğini bildirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!