banner2

İletişim Başkanlığı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun inkar ettiği yalanlarını tek tek çürüttü!

İletişim Başkanlığı, katıldığı bir yayında açıklamalarda bulunan Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yalanlarını kanıtlarıyla birlikte tek tek paylaştı.

Gündem 25.05.2023, 08:57 25.05.2023, 10:33
Abone ol

Türkiye, 28 Mayıs'ta bir kez daha sandığa giderek cumhurbaşkanlığı için seçimini yapacak. İlk turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en yakın rakibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu geçmişti. Bu durumu hazmedemeyen  muhalefette dengeler bozuldu. 

BABALA TV'DE SÖYLEDİĞİ YALANLAR ÇÜRÜTÜLDÜ

İkinci tur öncesi liderler çalışmalarını devam ediyor.  Bu kapsamda Kemal Kılıçdaroğlu, Babala TV isimli YouTube kanalındaki Mevzular Açık Mikrofon programına konuk oldu.

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Kılıçdaroğlu'nun programda söylediği yalanlardan bazılarını paylaşarak doğruları aktardı.

"TOGG'LA İLGİKİ HİÇBİR ZAMAN NEGATİF BİR CÜMLE KULLANMADIM"

Kılıçdaroğlu, henüz başlangıç aşamasındayken Togg'un genel müdürü ile görüştüğünü, genel müdürün güven veren biri olduğunu ve projeye desteğini açıkladığını söyleyerek, "Togg'la ilgili hiçbir zaman negatif bir cümle kullanmadım" dedi. 

"MİLLETİ KANDIRMAK İÇİN"

2019 yılında katıldığı bir programda ise Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg'un bir kandırmacadan ibaret olduğunu ileri sürerek, "Otomobil üretiyoruz dediler. Nerede? Milleti kandırmak için. Türkiye otomobil üretir. Otomobil üretmek artık sıradan bir olay. Mesele nedir? Ürettiğin otomobili kime satacaksın?" diye konuşmuştu.

ZAFER HAVALİMANI İÇİN SÖYLEDİĞİ YALAN 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun ortaya attığı, "Kütahya'da inşa edilen Havalimanı için 42 milyar dolar garanti tutarı ödenecek" iddiaya, "Zafer Havalimanı, yap-işlet-devret modeliyle yapılan bir projedir. 21 Mart 2044 yılına kadar muhtemel garanti ödeme tutarı 206,6 milyon avrodur" şeklinde yanıt verildi.

HAYATA GEÇİRİLMİŞ PROJEYİ VADETTİ 

Kılıçdaroğlu ayrıca birçok kez yaptığı gibi zaten hayata geçmiş bir projeyi projeyi vadederek, "Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkaracağız" dedi.Eğitim öğretim hizmetlerini yürütmekle görevli öğretmenlerin atamaları ve mesleki gelişimleriyle kariyer basamaklarında ilerlemelerinin düzenlenmesi amaçlandığı Öğretmenlik Meslek Kanunu, 3 Şubat 2022'de TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi ve 14 Şubat 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

YÜKSEL TAŞKIN'IN SÖYLEDİĞİ SÖZÜ İNKAR ETTİ

CHP Genel Başkanı, bir seyirci tarafından CHP İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın ile ilgili kendisine yöneltilen soruya, "Yüksel Taşkın asla Kemalizm'i ırkçılık diye tanımlamamıştır. Bağlamından koparılmış cümlelerdir" sözleriyle cevap verdi.

"KEMALİZM BAŞTAN BERİ DIŞLAYICIDIR"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin aksine Yüksel Taşkın, geçtiğimiz yıllarda verdiği bir röportajda, "Kemalizm baştan beri dışlayıcıdır. Kemalizm azınlıklarla ve farklı etnik kimliklerle bir arada yaşama meselesini çözememiştir. Azınlıkların Türkiye'den gitmesiyle vatan ve millet olunabileceği vurgusuna sahiptir. Kemalizm'in dışlayıcı bir etnik milliyetçiliğe ve ırkçılığa kayabilme potansiyeli var. Özellikle uluslararası meseleler devreye girip de korku ve sıkışma yaşandığında ya da Kürt sorununda sıkıştığında Kemalizm'in ırkçı tarafı ortaya çıkıyor" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!