Yandex Metrica

Gülistan Doku provokasyonu! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener'e ateş püskürdü

Gülistan Doku provokasyonu! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener'e ateş püskürdü

Gülistan Doku 5 Ocak 2020 yılında Tunceli ilinde kaybolmuştu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, o günden beri haber alınamayan Doku ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Gündem

23.01.2024, 18:52

DHA'nın haberine göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti'li Meral Akşener'in Gülistan Doku'ya yönelik iddialarına tepki gösterdi. Soylu, "Gülistan Doku'nun 261 gün süren söz konusu arama çalışmalarına; 97 su altı ve su üstü kurtarma ekibi, 545 personel, 101 araç, 45 bot, 14 row, 6 drone, 7 sonar, 3 köpekli arama ekibi katılmıştır. Burada herhangi bir zaafiyet söz konusu değildir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Srebrenitsa mesajında Gazze vurgusu: Hesap verecekler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Srebrenitsa mesajında Gazze vurgusu: Hesap verecekler Haberi Görüntüle

'KILIÇDAROĞLU İLE AKŞENER DEVLETİMİZE KARŞI BİTMEYEN BİR ÖÇ ALMA DUYGUSU İÇİNDE'

Bakan Soylu, Tunceli'de üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun 5 Ocak 2020 tarihinde kaybolması ardından yapılan arama çalışmalarla ilgili Twitter hesabından yazılı açıklama yaptı. Soylu, Gülistan Doku'nun kaybolmasının ardından milletçe büyük bir üzüntü yaşandığını belirterek, "Hem ailesinin acısını paylaşmak, kendilerine destek olmak hem de sorumluluğumuzun gereğini yerine getirmek üzere devletin tüm imkanlarıyla ve samimiyetle ciddi bir gayret ortaya koyulmuştur. Bu samimi çabaya rağmen; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Meral Akşener'in ve terör örgütünün siyasi uzantılarının da dün ve bu günkü grup toplantılarında yaptıkları gerçeklikten ve hakkaniyetten uzak değerlendirmeler, ölüm üzerinden yaptıkları istismar, siyasi rant adına siyaset sorumluluğundan ve insani değerlerden ne denli uzaklaşıldığının; ilgili tüm birimleriyle yapılması gereken ne varsa yapan devletimize karşı bitmeyen bir öç alma duygusunun, açık bir tezahürüdür" dedi.

Son dakika... Türk ordusu Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerini vuruyor Son dakika... Türk ordusu Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerini vuruyor Haberi Görüntüle

GÜLİSTAN DOKU NEREDE: BÜTÜN ALTERNATİFLER TİTİZLİKLE İNCELENDİ

Gülistan Doku'nun kaybolması olayı ile ilgili olarak ilk andan itibaren Emniyet Genel Müdürlüğü'nden bir İstihbarat Şube Müdürü başkanlığında, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Siber Suçlar birimlerinden uzmanlardan oluşan ortak bir ekip oluşturulduğunu kaydeden Soylu, "Bu ekip Tunceli'ye gönderilmiş ve eldeki tüm delil ve bulgular, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle koordineli şekilde sahada titizlikle takip edilmiştir. Kayıp ihbarının alındığı ilk andan itibaren, 5 Ocak 2020 tarihinde Tunceli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından arama çalışmalarına başlanmış, Tunceli ilindeki tüm giriş çıkış noktalarındaki Mobese kameraları ve 863 araç geçişine ait Plaka Tanıma Sistemi kayıtları taranmıştır. Soruşturma boyunca bilgi sahibi 219 kişi, 2 müşteki ve 1 şüpheli ile görüşme yapılmış, araç kameraları ve HTS kayıtları dahil eldeki bütün alternatifler titizlikle incelenmiştir" ifadelerini kullandı.

Wanda Nara ile Mauro Icardi boşandı mı? Icardi ile Wanda Nara ayrıldı mı? Wanda Nara ile Mauro Icardi boşandı mı? Icardi ile Wanda... Haberi Görüntüle

'261 GÜN ARANDI'

5 Ocak 2020 tarihinden itibaren yürütülen kapsamlı çalışmalar neticesinde; Gülistan Doku’nun en son olarak Uzunçayır Baraj Gölü üzerinde bulunan Sarı Saltuk Viyadüğü (Dinar Köprüsü) üzerinde görüldüğünün, görgü tanıklarının beyanı ve araç kamerası görüntüsü ile tespit edildiğini belirten Soylu, şunları kaydetti:

"Telefon sinyalinin köprü üzerinde kesildiğinin tespit edilmesi üzerine, su altı ve su üstü arama çalışmaları, Tunceli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz koordinesinde hızlıca başlatılmıştır. Arama çalışmaları kapsamında Uzunçayır Baraj Gölü birisi yarım, birisi tam seviye olmak üzere iki kez boşaltılmış, su seviyesinin teknik olarak mümkün olan minimum seviyesine kadar indirilmesi sağlanmıştır. Tüm bu çalışmalar, toplamda 261 gün sürmüştür. Bütün bunların yanı sıra; Sarı Saltuk Viyadüğü (Dinar Köprüsü) civarı ile 1 kilometre üstü ve 1 kilometre baraj bendine doğru su altı ve su üstü arama faaliyetleri icra edilmiş, baraj gölü botlarla günlük olarak taranmıştır. 15 Ekim 2020 tarihinde Uzunçayır Baraj Gölü’nden başlatılan ikinci tarama; Öğretmenevi'nden Uzunçayır Baraj bendine kadar row ve dalgıçlarla su altı araması şeklinde yapılmıştır. Gülistan Doku'nun 261 gün süren söz konusu arama çalışmalarına; 97 su altı ve su üstü kurtarma ekibi, 545 personel, 101 araç, 45 bot, 14 row, 6 drone, 7 sonar, 3 köpekli arama ekibi katılmıştır."

Dışişleri Bakanlığı'ndan üçlü zirve açıklaması: Sınıraşan tehditlerle ortak mücadele vurgusu Dışişleri Bakanlığı'ndan üçlü zirve açıklaması: Sınıraşan tehditlerle ortak mücadele vurgusu Haberi Görüntüle

'AİLENİN BİLGİLENDİRİLMEDİĞİ DAİR AÇIKLAMALAR TAMAMEN YALANDIR'

Olayla ilgili ortaya atılan iddiaların da gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Soylu, şu ifadelere yer verdi:

"Gülistan Doku'nun ailesinin yapılan çalışmalarla alakalı bilgilendirilmediğine dair yapılan açıklamalar da tamamen yalandır. Bu elim hadise, ilk anından bu güne kadar her aşamasında bizzat Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın takibinde olmuştur. Kendileri aile ile hem telefonla hem de Elazığ ziyareti sırasında bizzat yüz yüze görüşmüştür. Ayrıca Sayın Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ve İçişleri Bakanı olarak bizzat kendim, Elazığ'da, Ankara'da ve Tunceli'de aile ile defalarca görüşme gerçekleştirdik ve her süreçte bilgilendirdik. Ayrıca; valilerimiz, arama kurtarma birimlerimiz, arama çalışmalarının her safhasında; yine konuyla ilgili kurulan özel ekibimiz, yürütülen çalışmanın birçok bölümünde, aileyi sık sık bilgilendirmiştir. Bizatihi aile üyeleri, arama kurtarma çalışmalarını ve tüm detayları, olay yerinde de takip etmiştir."

Bahçeli'den Merih Demiral'a 'Bozkurt' soruşturmasına tepki: Zincirleme provokasyonlardan biri! Bahçeli'den Merih Demiral'a 'Bozkurt' soruşturmasına tepki: Zincirleme provokasyonlardan biri! Haberi Görüntüle

KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER'E TEPKİ: HERHANGİ BİR ZAAFİYET SÖZ KONUSU DEĞİL

Ayrıca İçişleri Bakanlığı olarak, arama ve kurtarma faaliyetleri için ayrı bir eğitim, ayrı bir yapılanma ve ayrı bir kapasite ayırdıklarını belirten Bakan Soylu, şöyle dedi:

"Burada herhangi bir zaafiyet söz konusu değildir. Son yıllarda üst üste yaşadığımız afetlerde de benzer arama kurtarma çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Devlet olarak görev ve sorumluluğumuzun farkındayız ve buna ait bir gayret ortaya koyuyoruz. Ancak muhalefetin de bir görevi var. Bu görev, elbette ki sorumsuzca iftira atmak ve her meseleyi devlete, iktidara kara çalma vesilesi olarak görmek değildir. Bu açık bir haksızlıktır, vicdansızlıktır ve bu konuda gayret gösteren, günlerce suda arama yapan, sahada bu konuyu takip eden personelimizin hakkına girmektir. Bir kayıp olayını, tam da terör örgütünün ve uzantısı olan siyasi partinin stratejisine uygun şekilde siyasi sahaya çekmeye çalışmak, eli direğe bağlanıp öldürülen masumlara, bombalı eylemlerde şehit olan bebeklere bir çift kelamı olmayanların çukurluğudur, 'işine gelen ölümlerden' beslenmektir. İftirayı ve yalanı sistematik hale getirmiş, rahatça iftira atabilsin diye kendisi için ajanslar kurulmuş bir siyasiden ve yıllardır siyasi sahada terör örgütünün sözcülüğünü yapanlardan etik davranma ve hakkaniyet erdemlerini beklemenin gerçekçi olmadığını elbette ki biliyoruz. Ancak, Kılıçdaroğlu'nun CHP'yi, Meral Akşener'in de İYİ Parti'yi, terörün örgütünün partisinin iftirasına payanda yapmaları, bulundukları kürsüleri de istismar ederek iftirayı ve yalanı kamusallaştırmaları, bunun için ayırt etmeksizin masum insanların acılarını istismar etmeleri, dekorasyonu terör örgütüne ait olan hafıza odalarında kaybolmaları, Türk siyaseti açısından kaygı verici bir görüntüdür."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading