banner2

Fondaş medyanın yeni ekran yüzleri: Kemal Kılıçdaroğlu, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan...

Ruşen Çakır yönetimindeki Medyascope, sadece ABD ve Avrupa ülkelerince değil, muhalefet liderleri tarafından da destekleniyor. CIA bağlantılı vakfın para yağdırdığı fondaş siteye Kılıçdaroğlu 'bağımsız' diyor.

Gündem 30.01.2022, 22:09
Abone ol

'Çünkü özgür' sloganını kullanan ancak ABD, Norveç ve İsveç tarafından para yağdırılan 'Medyascope', muhalefet liderlerinin adreslerinden biri oldu. 

Ruşen Çakır yönetimindeki internet platformuna ABD'nin CIA bağlantılı Chrest Vakfı'ndan 477 bin 58 dolar, Norveç Dışişleri Bakanlığı'ndan 582 bin kron ve İsveç'in ise 59 bin dolar para gönderdiği tespit edilmişti. Buna rağmen 'bağımsız gazetecilik' yaptıklarını savunan Ruşen Çakır'a son günlerde muhalefet liderleri de iltifatlar yağdırıyor. 

ÜÇ LİDER PEŞPEŞE GELDİ

Medyascope sitesi sırasıyla DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve son olarak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu ağırladı. 
Kılıçdaroğlu, Çakır'a verdiği röportaj öncesi fondaş siteye övgü dolu sözler sarf etti. "Toplumun gerçekleri öğrenmesi bağımsız medyadan geçer. Medyascope bu anlamda önemli bir görev üstleniyor" diyen Kılıçdaroğlu, sözkonusu internet portalının ABD ve Avrupa ülkelerinden para aldığı konusuna girmemeyi tercih etti. 

GAZETECİLİKTE ÇIĞIR AÇMIŞ!

Geçtiğimiz günlerde aynı mecrada boy göstererek benzer ifadeler kullanan Ahmet Davutoğlu ise Medyascope'un gazetecilikte çığır açtığını ifade etti. Başta Ruşen Çakır olmak üzere çalışanlar tarafından kapıda karşılanan Davutoğlu da 'fon' meselesine değinmemeyi tercih etti. 

Bir süre önce Maslak'ta yeni bir stüdyo kuran ve buraya taşınan Medyascope, DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan'ı da konuk etmişti. 

DİĞER 'BAĞIMSIZLAR' BEKLEMEDE

Kılıçdaroğlu, Davutoğlu ve Babacan'ın diğer fondaş kurumları neden dolaşmadığı merak konusu. Medyascope'la birlikte Duvar, Serbestiyet, 140Journos, Bianet gibi internet yayın organları ABD ve Avrupa ülkelerinden 2 milyon doları aşan fonlar toplamıştı. 
'Bağımsız' olduklarını savunmalarına rağmen Türkiye'deki olumlu gelişmelerin hiçbirisine haberlerinde yer vermeyen bu platformlar 'müzmin muhalif' bir çizgide yayın yapmayı sürdürüyor. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!