banner2

FETÖ’cülerin 'Emine Erdoğan ABD'de alışverişe gitti' yalanı patladı! DMM gerçeği açıkladı

Birleşmiş Milletler'in özel davetlisi olarak gittiği ABD'de çeşitli ziyaretlerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a yönelik 'Meral Akşener'in partisi kurşunlanırken New York'ta alışverişe çıktı' iddiaları ortaya atıldı. Söz konusu iddialar Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yalanlandı.

Gündem 31.03.2023, 19:22 04.04.2023, 00:44
Abone ol
FETÖ’cülerin 'Emine Erdoğan ABD'de alışverişe gitti' yalanı patladı! DMM gerçeği açıkladı

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Birleşmiş Milletler'in davletisi olarak ABD'de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a yönelik ortaya atılan 'Meral Akşener'in partisi kurşunlanırken New York'ta alışverişe çıktı' iddialarını yalanladı.

CENTRAL PARK'TA YÜRÜYÜŞÜ ALIŞVERİŞ DİYE YAYMIŞLAR

DMM'den yapılan açıklamada, "Sn. Emine Erdoğan, BM'nin özel davetlisi olarak 30 Mart Dünya Sıfır Atık Günü için kızı Sümeyye Erdoğan ve torunuyla birlikte New York'a gitmiş, "Sıfır Atık" Projesiyle ilgili BM Genel Kurulu'nda küresel düzeyde iş birliği çağrısında bulunduğu konuşmasını gerçekleştirmiştir." denildi.

Açıklamada Emine Erdoğan'ın BM Genel Kurulu öncesi 29 Mart Çarşamba günü kızı ve torunu ile Central Park'a yürüyüş yapmaya gittiği bilgisine yer verildi.  

ORGANİZE DEZENFORMASYON FAALİYETİ

FETÖ hesapları tarafından sosyal medyaya servis edilen görüntüler için "İddiaya konu görüntülerde de Emine Erdoğan'ın parka girdiği açıkça görülmektedir. 'Meral Akşener'in partisi kurşunlanırken Emine Erdoğan, New York'ta alışverişe çıktı' iddiaları doğru değildir. İddiaların, organize dezenformasyon faaliyeti olduğu tespit edilmiştir." denildi.

'VİDEOLARDA BÖYLE BİR GÖRÜNTÜ YOK'

Öte yandan İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci'de konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, "FETÖ ve yoldaşlarının kirli algı oyunu. Emine Erdoğan'ın BM Genel Kurulu öncesi torunu ile Central Park'a yürüyüşe gitmesini “ … alışveriş yaptı” şeklinde yansıtılması tümüyle yalan. Videolarda da böyle bir görüntü yok." diyerek yalanladı.

TÜRK VATANDAŞLAR, EMİNE ERDOĞAN'LA FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

FETÖ'cülerin paylaştığı görüntülerde de Emine Erdoğan'ın Central Park'a girdiği açıkça görülüyor. Emine Erdoğan'ı Central Park'ta gören Türk vatandaşların da, kendisiyle fotoğraf çektirmesi dikkat çekti.

İKİ GÜN SONRA SERVİS ETTİLER

29 MART: Emine Erdoğan, 29 Mart günü kızı ve torunu ile Central Park'a yürüyüşe gitti ve yaklaşık bir saat yürüyüş gerçekleştirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!