banner2

Erdoğan duyurdu: Kira fiyatlarını düşürecek yeni düzenleme geliyor! Tarih verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dörtyol Meydanı'nda "60 bin Konutluk Büyük İstanbul Dönüşümü Esenler İlk Etap Teslim Töreni"nde konuştu. Erdoğan, "Önümüzdeki ayın ortasına doğru konut ve kira fiyatlarındaki yükselişin önüne geçecek yeni bir hamleyi milletimizle paylaşacağız." dedi.

Gündem 19.08.2022, 19:46 19.08.2022, 21:12
Abone ol
Erdoğan duyurdu: Kira fiyatlarını düşürecek yeni düzenleme geliyor! Tarih verdi

Esenler Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iş birliğinde Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesinin ilk etabı tamamlandı. 15 Temmuz Mahallesi'nde yürütülen projenin ilk etabında imar kısıtlılığı sebebiyle evlerini yenileyemeyen ve binaları risk altında bulunan vatandaşlar konutlarına kavuşuyor.

KİRA FİYATLARINDAKİ DENGESİZ YÜKSELİŞİN ÖNÜNE GEÇECEK 

Esenler Dörtyol Meydanı'nda düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle 2 bin 108 adet konut, hak sahiplerine teslim edildi. Törendeki konuşmasında Erdoğan, "Önümüzdeki ay hem konut ve kira fiyatlarındaki dengesiz yükselişin önüne geçecek, depreme hazırlık çalışmalarına katkı sağlayacak yeni hamleyi paylaşacağız" diye konuştu.

'TARİHİ BİR BAŞARIYA İMZA ATTIK'

Bugüne kadar İstanbul'da 300 bin konutu dönüştürerek zor bir işi gerçekleştirdik, tarihi bir başarıya imza attık. Halihazırda 140 bin konutun ve iş yerinin dönüşümü devam ediyor. İstanbul'un 9 ilçesinin tamamında dönüşüm programını tamamlamak için on binlerce işçimiz çalışıyor.

60 bin konutluk projenin içinde yok yok desek yeridir. Projede akıllı şehir altyapısı sayesinde insanlardan yük alan huzurlu ve güvenli şehir özellikleri var.

KONUT VE KİRA FİYATLARI AÇIKLAMASI

Önümüzdeki ayın ortasına doğru konut ve kira fiyatlarındaki yükselişin önüne geçecek yeni bir hamleyi milletimizle paylaşacağız."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!