banner2

Erdoğan Altılı Masa'ya meydan okudu: Milletim beni aday da yapar cumhurbaşkanı da...

Bilecik'te gençlere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme ilişkin önemli mesajlar verdi. "Yeniden aday olamaz" kampanyası yapan Altılı Masa'ya cevabında Erdoğan, "Size rağmen milletim hem aday yapacak hem de cumhurbaşkanı yapacak. O zaman kilonuz da ortaya çıkacak" dedi.

Gündem 29.01.2023, 20:06 29.01.2023, 23:14
Abone ol

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan, Bilecik'te gençlerle buluştu. Coşku dolu anların yaşandığı buluşmada "Sizlere deliler gibi aşığım" diyen Erdoğan, sık sık tezahüratlarla kesilen konuşmasında, "Biz gençlere güveniyoruz. Sizleri maziden âtîye kurduğumuz köprünün kilit taşları olarak görüyoruz. Bunun için de siz gençlerimize Türkiye Yüzyılı'nı emanet ediyoruz" dedi. 

Altılı Masa'nın "Erdoğan cumhurbaşkanı adayı olamaz" iddiasında bulunduğunu hatırlatan Erdoğan, "Size rağmen milletim hem aday yapacak hem de cumhurbaşkanı yapacak. O zaman kilonuz da ortaya çıkacak... Bakalım kaç kilosunuz..." ifadesini kullandı. 

Bilecik Vezirhan'da 'Kökümüz Mazide, Gözümüz Atide' programı kapsamında gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şair, romancı ve oyun yazarı Necip Fazıl Kısakürek'in sözlerinin de yer aldığı, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin açılışına ilişkin görüntülerin izletilmesinin ardından yaptığı konuşmada, "Duydunuz, dinlediniz, ne diyor? Ayasofya açılacak. Ve Ayasofya açıldı mı? Bize nasip oldu mu? Allah'a hamdolsun. Üstadımızın (Necip Fazıl Kısakürek) mekanı cennet olsun. Görmüş ve nasibi de bize olmuş" ifadelerini kullandı.

YONTMA TAŞ DEVRİ'NE YENİ GEÇTİLER

Konuşmasında Türkiye'de yaş ortalamasının 33 olduğuna dikkat çekerek "Türkiye dünyanın en genç nüfuslu devletleri arasındaki yerini korumaktadır" diyen Erdoğan, Altılı Masa'nın hâlâ bu genç ülkeyi 1940'ların, 1970'lerin, 1990'ların zihniyetiyle yönetmeye talip olduklarını belirtti. Bunun en başta gençlere hakaret olduğunu dile getiren Erdoğan şunları kaydetti: 

"Dünyanın bilgi toplumunu geride bırakıp dijitale yöneldiği, yapay zekayı tartıştığı bir dönemde eski Türkiye vaadiyle sizlerin karşısına çıkanlar ne bu ülkeyi ne de gençleri tanıyor demektir, tanımıyorlar. Ülkemizin e-Devlet Kapısı ile kamu hizmetlerinin neredeyse tamamına yakınını dijitale taşıdığından habersiz olanların zihin dünyaları henüz Cilalı Taş Devri'nden Yontma Taş Devri'ne geçmenin şaşkınlığını yaşıyor. Görüntülü konuşmayı ileri teknoloji sananları, 2023 Türkiye'sini tanımaya, ülkemizin özellikle e-Devlet altyapısını öğrenmeye çağırıyorum Bay Kemal. Rahmetli Özal'ın çok güzel bir sözü vardı. Özal, bu zihniyet için 'Bizim yaptıklarımıza onların hayalleri bile yetişemez.' diyordu. Biz de bugün karşımızdakilerin gündemlerine, söylemlerine, duruşlarına bakıp aynı hissiyata kapılıyoruz."

AYNI KAPIDAN 6 KİŞİ GEÇME KAVGASINDALAR

"Bunlara kalsa böyle bir şey yapabilirler miydi? Bu kadar büyükşehir belediye başkanları var. Eserlerinizi bir ortaya koyun ya, ne yaptınız? Ne yaptınız ya bir görelim? Yapamazlar. Şimdi Türkiye uzay yarışında, kutup rekabetinde, teknoloji tasarlama ve geliştirme mücadelesinde yerini güçlendirmenin çabası içindeyken aynı kapıdan 6 kişi birden geçme kavgası verenleri gülerek izliyoruz. Bunlardan ne ülkemize ne milletimize ne de siz gençlerimize hiçbir hayır gelmeyeceğini çok iyi biliyoruz. Dışarıdakiler bile bunlardan umudu kesmiş olmalı ki her gün bir başka küresel medya kuruluşunu devreye sokarak 14 Mayıs için bizzat sahaya inme ihtiyacı hissettiler. Güya aleyhimizde yaptıkları yayınlarla gençlerimizin, kadınlarımızın, milletimizin iradelerini yönlendirebileceklerini düşünüyorlar."

BİR KEZ DAHA 'YETER, SÖZ MİLLETİNDİR' 

"Geçtiğimiz 20 yılda bize verilen her destek, emperyalistlerin ve onların maşalarının yüzlerine haykırılmış bir 'yeter' sözüdür. Biz de bu tarihi meydan okumayı 14 Mayıs'ta bir kez daha 'Yeter, söz de karar da gelecek de milletindir' diyerek, çok daha yüksek bir seda ile tekrarlamak istiyoruz. Çünkü bunlar, milletten alamadıkları destekle elde edemedikleri yönetimi, darbecileri kullanarak gasbedip, Menderes'i idam sehpasına gönderenler; bugün onun 'Yeter, söz milletindir' sözüne sahip çıkmaya kalkıyorlar. Daha durun bakalım ya siz bunları konuşmazken biz konuşuyorduk. Siz neredesiniz? Sadece tek parti devrinden beri hayatlarını kararttıkları, hatta ellerine kanlarını bulaştırdıkları mazlumların ahı bile bunların akıbetini berbat etmeye yeter." 

ARKASINA KÜRESEL GÜÇLERİ ALANLARDAN KORKMAYIN

"Gençler, özgür Türkiye'nin önünü esaretin zincirleriyle kesmek isteyenlere izin vermeyin. Gençler, bağımsız Türkiye'nin ayaklarına prangalar vurmaya kalkanlara asla izin vermeyin. Gençler, askeri gücüyle, diplomatik maharetiyle, siyasi etki alanıyla eşiğine geldiğimiz Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte yükseltin. Gençler, ülkemizin kazanımlarına sahip çıkın, hedeflerine yürümeye kararlılıkla devam edin. Gençler, hayallerinizden asla vazgeçmeyin. Sizi bunlardan mahrum etmek isteyen içeride ve dışarıda kim varsa bilin ki geleceğinize kastetmiştir, istiklalinize göz dikmiştir. Arkalarına aldıkları küresel güçleri göstererek sizi korkutmaya, yıldırmaya, bezdirmeye çalışan kim varsa Bilecik'i hatırlayın. Anadolu'nun bu küçük şehrinde Osman Gazi'nin diktiği bir çınarın köklerinin Doğu Roma'yı da fethederek nasıl dünyanın en büyük, en güçlü devletinin temellerine dönüştüğünü hatırlayın."

EMPERYALİST HEVESLER KURSAKLARINDA KALACAK

"Bir asır önce bizi Anadolu topraklarına gömeceklerini sananlar vardı. Milli Mücadele'yle hepsini de hüsrana uğrattık. Bugün de kendi yazdıkları senaryoyu içimizdeki gafilleri kullanarak üzerimizde uygulamak isteyenler olduğunu görüyoruz. Sizleri, üstadın deyimiyle Anadolu kıtası büyüklüğündeki dava taşını gediğine koyarak bu vahşi emperyalist hevesleri yine kursaklarda bırakmaya davet ediyorum. Şu gençlik bizimle birlikte olduğunda bu mücadelenin zaferle neticeleneceğinden şüphe duymuyorum."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!