Erdoğan 3. kez aday olabilir mi? Bakan Bozdağ, muhalefetin iddialarına yanıt verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığına ilişkin muhalefet tarafından ortaya atılan "3. kez aday olması yasal değil" iddialarına Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığının yasal olduğunu söyleyerek iddialara yanıt verdi.

Gündem 23.06.2022, 21:31
Erdoğan 3. kez aday olabilir mi? Bakan Bozdağ, muhalefetin iddialarına yanıt verdi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığına ilişkin ortaya atılan iddialara yanıt verdi. Bozdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığının yasal olduğunu söyledi.

CUHMURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ADAYLIĞI YASAL

Türkiye 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın adayı olduğunu açıklamıştı. Muhalefet ise Erdoğan'ın 3. kez aday olmasının yasal olmadığını söyleyerek ancak erken seçim kararı alırsa aday olabileceğini ifade etmişti. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Adayımız Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır, adaylığı yasaldır." ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Erdoğan'ın üçüncü kez Cumhurbaşkanı adayı olması hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna "Erken seçim kararı alması için parlamentoyu feshetmesi lazım, son uygulamalara göre o zaman kendisi aday olabiliyor. Dolayısıyla zamanında seçim olacaktır gibi açıklamalar yapıyor ama aslında erken seçim olacak bizim tahminimize göre, Erdoğan da aday olacak ve biz de onu inşallah hep birlikte emekli edeceğiz" ifadeleriyle yanıt vermişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!