banner2

Doçentlik belgesi sahte çıkan öğretim üyesi Zehra Zulal Atalay Laçin tutuklandı

Aksaray Üniversitesi'nde, doçentlik belgesi sahte olduğu belirlenen ve hukuki süreç başlatılan öğretim üyesi Zehra Zulal Atalay Laçin tutuklandı.

Gündem 27.10.2021, 22:01 27.10.2021, 22:26
Abone ol
Doçentlik belgesi sahte çıkan öğretim üyesi Zehra Zulal Atalay Laçin tutuklandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörlüğü, 22 Ekim tarihinde İktisadi ve İdari Birimler Fakültesine ataması iptal edilen öğretim üyesi Zehra Zulal Atalay Laçin hakkında, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulundu.

Şikayetin ardından polis merkezine ifade vermeye gelen Zehra Zulal Atalay Laçin, "dolandırıcılık" ve "evrakta sahtecilik" suçlarından gözaltına alındı.

Zehra Zulal Atalay Laçin, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasından sonra Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi ve adliyeye sevk edildi.

Nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan Laçin tutuklandı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Zehra Zulal Atalay Laçin'in polise verdiği ifadesinde, “Üstüme atılan suçlamaları kabul etmiyorum. Hepsi iftira. Suçsuzum ve aklanacağım” dediği öğrenildi.

ATAMASI İPTAL EDİLEREK HAKKINDA ADLİ SÜREÇ BAŞLATILMIŞTI

ASÜ Rektörlüğü'nden 22 Ekim tarihinde yapılan açıklamada, 28 Eylül'de İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi'ne atanan ve sosyal medyada gündeme gelen öğretim üyesinin, üniversiteye sunduğu ve atanmasına temel teşkil eden doçentlik belgesiyle ilgili oluşan tereddütün ciddiyetle takip edildiği, ilgili kurumla yazışma yapıldığı, gelen belge üzerine bahse konu kişinin atanmasının iptal edildiği belirtilmişti.

Açıklamada, söz konusu kişi ile ilgili hukuki sürecin başlatıldığı ifade edildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!