banner2

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Pelosi'nin açıklamalarına sert tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Ermenistan ziyaretinde yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi ve buradaki açıklamaların tarihi ve güncel gerçeklerle bağdaşmadığını söyledi. Oktay, konuya ilişkin "Pelosi’nin Ermenistan ziyaretinde yaptığı, tarihi ve güncel gerçeklerle bağdaşmayan, iyi niyetten tamamen uzak, diplomatik çabaları sabote eden açıklamalar asla kabul edilemez" ifadesini kullandı.

Gündem 19.09.2022, 16:13
Abone ol
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Pelosi'nin açıklamalarına sert tepki

BD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Ermenistan ziyaretinde yaptığı açıklamaya üst düzey tepkiler devam ediyor. 

En son, resmi Twitter hesabından bir paylaşım yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Pelosi'nin Ermenistan ziyaretinde yaptığı açıklamaların tarihi ve güncel gerçeklerle bağdaşmadığını söyledi. 

"DİPLOMATİK ÇABALARI SABOTE EDEN AÇIKLAMALAR KABUL EDİLEMEZ"

Fuat Oktay, konuya ilişkin şunları kaydetti:

"ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Ermenistan ziyaretinde yaptığı, tarihi ve güncel gerçeklerle bağdaşmayan, iyi niyetten tamamen uzak, taraflı bakış açısını yansıtan ve diplomatik çabaları sabote eden açıklamalar asla kabul edilemez. Beyaz Saray yönetimi, Ermeni diasporasının oylarına göz kırptığı açıkça belli olan Pelosi ve beraberindeki lobi destekli birkaç siyasetçinin Karabağ sorununa ilişkin söylemlerinin ABD’nin resmi görüşünü yansıtıp yansıtmadığına açıklık getirmelidir.

Bölgede kalıcı barış ve istikrara şiddetle ihtiyaç duyulan bir dönemde tüm uluslararası aktörleri hakkaniyetli, sağduyulu ve her şeyden önce de sorumlu şekilde davranmaya davet ediyorum. 30 yıldır haksız ve hukuksuz bir şekilde işgal altında tutulan anavatan topraklarını azat etmek için cansiperane bir mücadele veren Can Azerbaycan’ın yanında durmaya kararlılıkla devam edeceğiz."


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!