Yandex Metrica

DGS başvuruları başladı mı, ne zaman 2024? DGS başvuru ücreti ne kadar?

DGS başvuruları başladı mı, ne zaman 2024? DGS başvuru ücreti ne kadar?

Adaylar, Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) tarihini ve başvuru sürelerini öğrenmek için arayış içindeler. DGS sınavının ne zaman yapılacağı ve sınav yerlerinin ne zaman açıklanacağı konuları, adaylar tarafından merak ediliyor. Peki, DGS başvuruları başladı mı, ne zaman 2024? DGS başvuru ücreti ne kadar?

Gündem

21.05.2024, 11:48

ÖSYM'nin düzenleyeceği Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ne zaman yapılacak sorusu gündeme geliyor. Her yıl düzenlenen bu sınav, iki senelik üniversite mezunu olan ve eğitimlerini dört senelik lisans programına tamamlamak isteyen adaylar tarafından katılım sağlanıyor. Peki, DGS başvuruları başladı mı, ne zaman 2024? DGS başvuru ücreti ne kadar?

Son dakika: MİT'e ait SİHA'lar PKK'lılara ait iki aracı vurdu! Son dakika: MİT'e ait SİHA'lar PKK'lılara ait iki aracı vurdu! Haberi Görüntüle

DGS BAŞVURULARI BAŞLADI MI, NE ZAMAN 2024?

ÖSYM, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından başarılı bir şekilde mezun olan öğrencilerin lisans programlarına dikey geçiş yapmalarıyla ilgili sınav ve yerleştirme işlemlerini yönetmektedir. Dikey Geçiş Sınavı, 30 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilecektir.

DGS başvuruları, 10 Mayıs ile 20 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

İletişim Başkanı Altun: 'İkinci Dünya Savaşı sonrası kurulan uluslararası sistem çökmekte' İletişim Başkanı Altun: 'İkinci Dünya Savaşı sonrası kurulan uluslararası sistem... Haberi Görüntüle

DGS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

DGS başvuru ücreti şu an için belirlenmemiş durumda. Geçen yılın başvuru ücreti 270 TL olarak duyurulmuştu. Bu yılki yeni ücret açıklandığında size bilgi vereceğiz. DGS başvuru ücreti, kılavuz yayımlandığında kesinlik kazanacak.

2024 Yenikapı Trabzon günleri ne zaman? Trabzon bahar festivali ne zaman bitecek? 2024 Yenikapı Trabzon günleri ne zaman? Trabzon bahar festivali ne... Haberi Görüntüle

DGS SINAV SÜRESİ NE KADAR 2024?

2024-DGS'de, her iki testten de en az 1 ham puan alan adayların DGS puanı hesaplanacak. En az 1 ham puanı bulunmayan adayların DGS puanı hesaplanmayacak. Bu yılki sınavda 100 soru yer alacak ve sınav süresi 135 dakika olacak. Detaylı bilgiler 2024-DGS Kılavuzu'nda yer alıyor. Adaylar, kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebilirler. Sınava katılacak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri önemlidir.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

İbrahim TURNA

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading