Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hainlere yeni operasyonlarla cevap vereceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de THY Avrupa Ligi şampiyonu Anadolu Efes Basketbol Kulübü'nün yöneticileri, teknik heyeti ve sporcularını konuk etti. Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe-Kilit Operasyonu'nda şehit olan 5 asker ile ilgili konuşan Erdoğan, burada yaptığı açıklamada “Bu hain saldırılara cevabımızı yeni operasyonlarla vermeyi sürdüreceğiz." dedi.

Gündem 26.05.2022, 00:21 26.05.2022, 02:36
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hainlere yeni operasyonlarla cevap vereceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, THY Avrupa Ligi şampiyonu Anadolu Efes Basketbol Kulübü'nün yöneticileri, teknik heyeti ve sporcularını kabul etti.

“ASKERLERİMİZİN TEK DAMLA KANI YERDE KALMAYACAK”

Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe-Kilit Operasyonu'nda şehit olan 5 askere Allah'tan rahmet dileyen Erdoğan, "Askerlerimizin tek damla kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Bu hain saldırılara cevabımızı yeni operasyonlarla vermeyi sürdüreceğiz." diye konuştu.

100’DEN FAZLA TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), dün Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 5 askerin şehit olduğunu, 2 askerin yaralandığını bildirmişti.

Saldırının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri, Pençe-Kilit bölgesindeki operasyonlarına hız vermişti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe Kilit Operasyonu'nda bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısının 100'ü geçtiğini açıklamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!