DOLAR
13.78 0.43
EURO
15.57 0.24
ALTIN
788.30 0.24
BIST
1,927.43 0.89

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sezai Karakoç için taziye ilanı

Şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç, 88 yaşında hayata veda etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün 88 yaşında vefat eden şair, yazar ve mütefekkir Sezai Karakoç için taziye ilanı verdi.

Gündem 17.11.2021, 08:18 17.11.2021, 08:40
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sezai Karakoç için taziye ilanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün 88 yaşında hayatını kaybeden şair, yazar ve mütefekkir Sezai Karakoç için taziye ilanı verdi.

'DİRİLİŞ' DAVASININ ÖNCÜSÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün bazı gazetelerde yayımlanan başsağlığı mesajı şöyle: "Ülkemizin son asırdaki en önemli fikir, sanat ve kültür insanlarından, hayatını vakfettiği 'Diriliş' davasının öncüsü, Müslümanlığını insanlık türküsünün mukaddimesi olarak gören, şiirleri, fikirleri ve mücadelesiyle nesillerin gönül ve ruh dünyasını şekillendiren, milletimizin yakın dönemdeki en önemli değerlerinden Sezai Karakoç, Dirilişin kapısı olarak gördüğü için hep özlemle yad ettiği ebedi aleme göçtü. Allah rahmet eylesin. Milletimizin, sevenlerinin, yoldaşlarının, ailesinin başı sağ olsun."

CUMHURBAŞKANI'NDAN TAZİYE MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Twitter hesabından taziye mesajı yayınladı: Erdoğan, "Fikirleriyle nesillere yol gösteren, edebiyatımızın, düşünce dünyamızın, ülkemizin büyük mütefekkiri, "Diriliş Şairi" Sezai Karakoç Beyefendi'nin vefatını derin bir teessürle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Milletimize başsağlığı diliyorum" sözlerine yer verdi.

Karakoç'un cenazesi, bugün ikindi namazını müteakip Şehzadebaşı Camisinde kılınacak cenaze namazının ardından caminin haziresine defnedilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!