banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Basket oynamaya devam mı?' sorusuna yanıt: Sayı krallığı bende, 44 sayı attım

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan TRT yayının ekrana yansımayan kısımlarını bugünkü köşe yazısına taşıdı. “Basket oynamaya devam ediyor musunuz?” sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Daha bu sabah oynadık. Sayı krallığı bende. 44 sayı attım.'' dedi.

Gündem 03.02.2023, 10:54 03.02.2023, 11:59
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Basket oynamaya devam mı?' sorusuna yanıt: Sayı krallığı bende, 44 sayı attım

Spora olan yatkınlığıyla tanınan ve koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kurmaylarıyla sık sık basketbol oynadığı biliniyor. Hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan, yürüttüğü diplomasilerde devlet başkanlarıyla masa tenisi maçı bile yapıyor. 

Geçtiğimiz günlerde TRT ortak yayınına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gazetecilerle bire bir yaptığı sohbet ekranlara yansımadı ancak Hürriyet gazetesi Abdulkadir Selvi, dikkat çeken bir detayı bugünkü köşesine taşıdı.

Abdulkadir Selvi’nin yazısının ilgili kısmı şu şekilde;

''BASKETBOL OYNAMAYA DEVAM EDİYOR MUSUNUZ?''

''TRT’nin spikerlerinden Canan Yener Reçber’in başarılı moderatörlüğü ile programı tamamladık. Ama bizim Cumhurbaşkanı’nı bırakmaya niyetimiz yoktu. Akşam gazetesi genel yayın yönetmeni Mustafa Kartoğlu, “Basket oynamaya devam ediyor musunuz?” diye sordu. Erdoğan, “Daha bu sabah oynadık” dedi. Kartoğlu hemen maçtaki durumu sordu. Cumhurbaşkan Erdoğan da ''İbrahim Kalın karşımda oynuyor. Amerika’da oynamış, iyi biliyor'' ifadelerini kullandı.

''SAYI KRALLIĞI BENDE''

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da basket takımının değişmeyen oyuncularındanmış. Cumhurbaşkanı hafif bir tebessüm ederek, ''Ama sayı krallığı bende. 44 sayı attım” diyerek sohbeti sonlandırdı.

ERDOĞAN'IN MORALİ YÜKSEK

Erdoğan, basketteki sayı krallığını 2023 seçimlerini de kazanarak siyasette sürdürmek istiyor. Erdoğan’ı seçimi kazanmış gibi yüksek moralli gördüm.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!