banner2

CHP'li Kaboğlu'ndan, terörden yargılan Selahattin Demirtaş için çağrı

CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu, terör soruşturmalarından cezaevinde olan Selahattin Demirtaş ve 'Anayasayı ihlal' ile 'siyasal veya askeri casusluk' suçlarından yargılanan Osman Kavala için 'serbest bırakılsın' çağrısı yaptı. Kaboğlu, "Türkiye, derhal Kavala ve Demirtaş kararlarının gereğini yapmalıdır" sözlerine yer verdi.

Gündem 19.09.2021, 12:04 19.09.2021, 12:49
Abone ol
CHP'li Kaboğlu'ndan, terörden yargılan Selahattin Demirtaş için çağrı

Millet İttifakı üyesi partilerden, "Anayasa'yı ihlal" ile "siyasal veya askeri casusluk" suçlarından yargılanan Osman Kavala ve terör soruşturmalarından cezaevinde bulunan eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş için özgürlük çağrıları yapılmaya devam ediliyor.

CHP'DEN ÇAĞRI GELDİ

Geçtiğimiz aylarda CHP, HDP, SP ve İYİ Parti arasında yapılan “Federasyon Anayasası” için yürütülen görüşmelere başkanlık etmesiyle gündeme gelen CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu, bu çağrıyı yapan son kişi oldu.

'DERHAL SERBEST BIRAKILSINLAR'

Twitter hesabından bir dizi paylaşımda bulunan Kaboğlu, Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi'nin, Kavala ve Demirtaş’ın serbest bırakılması gerektiğini yinelediğini belirterek "Türkiye, derhal Kavala ve Demirtaş kararlarının gereğini yapmalıdır" dedi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!