banner2

CHP Genel Merkezi'nde 'Akşener' depremi: Vekillere 'konuşmayın' talimatı geldi

İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in katıldığı televizyon programında Kılıçdaroğlu'nun olası adaylığı için 'kazanacak bir aday' sözleri ve Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu'nun olası adaylığına yeşil ışık yakması CHP Genel Merkezi'nde depreme neden oldu. Merkez'den vekillere 'konuşmayın' talimatının geldiği öğrenildi.

Gündem 28.09.2022, 11:17 28.09.2022, 11:17
Abone ol
CHP Genel Merkezi'nde 'Akşener' depremi: Vekillere 'konuşmayın' talimatı geldi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı televiyon programında adaylık ve seçim gündemine ilişkin altılı masada kriz yaratacak açıklamalarda bulundu.

'KAZANACAK BİR ADAY'

Akşener'e, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'benimle misiniz' çıkışı ve adaylığı konusu soruldu.

Akşener, 6'lı masanın noter görevi görmeyeceğini ve dayatmalara yer verilmeyeceğine dikkat çekerek, ''Sayın Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı tarifi vardı. Ben ona hep katıldım. Benim söylediğim bir şey daha var; kazanacak bir aday. Aklı başında, devlet deneyimi olan, bugünkü tuhaflıklara müsaade etmeyecek.'' dedi.

'TARTIŞILIR KARAR VERİLİR'

Kemal Bey son derece nazik saygılı bir insan. Çünkü o masa noter değil. Kemal Bey adaylığını söyleyebilir, orada sorun yok. Diğer arkadaşlarımız da söyleyebilir, başka insanların da adı gelebilir. Tartışılır, karar verilir." ifadelerini kullandı.

'İSTER MANSUR BEY İSTER EKREM BEY ADAY GÖSTERİLECEKSE BİZ VARIZ'

Akşener, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın adaylığı konularına da değindi.

Akşener, "Sosyal belediyecilikte gayet iyiler. Aday olmalarıyla ilgili de bir problemim yok. İster Mansur Bey, ister Ekrem Bey aday gösterilecekse biz varız, itirazımız yok dedim. Aday olurlar, olmazlar, aslolan kazanmaktır." dedi.

CHP GENEL MERKEZİ'NDEN VEKİLLERE TALİMAT

Akşener'in kriz yaratan açıklamasının ardından CHP Genel Merkezi teyakkuza geçti. Merkez'den vekillere 'konuşmayın' talimatının geldiği öğrenildi. Mesajda, şöyle denildi:

''Arkadaşlar bu akşam Sayın Akşener'in televizyon programında yaptığı açıklamalar üzerine gazetecilerden ne soru gelirse gelsin herhngi bir yorum yapılmaması gerekmektedir.
Önümüzdeki saatler içinde televizyonların canlı bağlantı talepleri önümüzdeki birkaç gün içinde de canlı yayın davetlerinin nezaketle mazeret bildirerek reddedilmesi faydalı olacaktır.''

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Meral Akşener'den randevu talebinde bulunduğu söyleniyor...

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!