DOLAR
13.72 1.67
EURO
15.55 2.19
ALTIN
785.33 1.42
BIST
2,004.55 1.19

CHP bu kez dış müdahale istedi: NATO'nun demokrasi derdi olsaydı Türkiye'ye müdahale ederdi

CHP eski milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Türkiye'ye yönelik skandal bir çağrıda bulundu. NATO'nun Türkiye'ye müdahalede bulunamamasını eleştiren Öğüt ''Demokrasi derdi olsaydı 10 yıldır müdahale ederdi'' sözleriyle şaşırttı.

Gündem 16.11.2021, 15:41 16.11.2021, 16:24

Halk TV'de yayınlanan Medya Mahallesi programının sunucusu Ayşenur Arslan, CHP 24'üncü dönem milletvekili olan ve şu an parti meclis üyeliğinde bulunan Kadir Gökmen Öğüt'ü programında konuk etti. Ancak konuğu öğüt'ün kullandığı ifadeler Ayşenur Arslan'ı bile şaşkına çevirdi. 

"NATO'NUN DEMOKRASİ DERDİ OLSA TÜRKİYE'YE MÜDAHALE EDERDİ"

Konuşmasında NATO'nun demokrasi derdi olmadığını belirten CHP PM üyesi Gökmen Öğüt, ittifakın Türkiye'ye müdahale etmemesine tepki gösterdi. 

NATO'nun Türkiye'ye müdahale edilmesi gerektiğini açık açık savunan CHP'li Öğüt, "Ben şunu söylüyorum. NATO, uluslararası emperyalizmin askeri gücü, biz de oranın üyesiyiz. Problem yok ama bu NATO'nun, Avrupa'nın, Türkiye'de demokrasi olsun diye bir derdi olduğuna inanmıyorum. Olsaydı 10 yıldır bazı müdahaleler yapardı." ifadelerini kullandı.

aysenur arslan

AYŞENUR ARSLAN BİLE ŞAŞIRDI

Bu ifadeler AK Parti iktidarına yönelik açıklamalarında zaman zaman ölçüyü kaçıran Ayşenur Arslan'ı bile şaşırttı. CHP'li Öğüt'ün NATO'yu müdahaleye çağıran sözleri üzerine Arslan, "Ay ne yapardı canım müdahale derken?" dedi.

"ESKİDEN YAPIYORLARDI" İFADESİYLE ÇARK ETTİ

CHP'li Öğüt, Ayşenur Arslan'ın sorusu üzerine müdahaleye yönelik sözlerini  "Eskiden yapardı canım. Eskiden dünyada karizmatik sol liderlerin olduğu Fransa'da komünistlerin, İtalya'da komünistlerin belediyelere hakim olduğu bir dönem vardı. Ciddi müdahaleler yapıyorlardı." ifadeleriyle sürdürdü. Bunun üzerine Ayşenur Arslan da, "Önümüze sözleşme koyuyorlardı doğal olarak..." dedi.

gokmen ogut

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!