banner2

Biri dış müdahaleden, biri iç savaştan biri terörden medet umuyor!

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP kongresinde teröristbaşı Öcalan sloganları atıldı. Ümit Özdağ, yaptığı açıklamayla iç savaş çağrısında bulundu. Aynı gün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Financial Times aracılığıyla Türkiye'yi yabancı yatırımcıya şikayet etti.

Gündem 04.07.2022, 13:55 04.07.2022, 13:55
Abone ol
Biri dış müdahaleden, biri iç savaştan biri terörden medet umuyor!

Terör örgütünün siyasi uzantısı Halkların Demokrasi Partisi (HDP), 5’inci Olağan Kongresi'ni yapmak için Ankara’da toplandı.

Kongre daha önce de olduğu gibi terörist başı Abdullah Öcalan lehine atılan sloganlara sahne oldu.

Kongrede, halay çeken bir grup kişi terörist elebaşı Abdullah Öcalan lehine "Biji Serok Apo" sloganları attı.

Ayrıca kongre esnasında HDP Eş Başkanı Pervin Buldan’ın sahnede konuşma yaptığı esnada, yüzlerini gizleyen iki kişi sahnenin önüne doğru hamle yaparak terörist başı Öcalan’ın posterini açmaya çalıştı.

ÜMİT ÖZDAĞ'IN 'İÇ SAVAŞ OLACAK' AÇIKLAMASI

Aynı gün, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Ekonomik yaşam, sokaklarımız güvensizleşti. Çeteler oluşuyor. Sonuçta Türkiye'de iç savaş çıkacak. Yüzde kaç ihtimal? Yüzde 100 ihtimal ama mesele ne zaman olacağı. Şu anda 8'inci parti olduğumuzu biliyoruz." açıklamasında bulundu. 

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı ise Özdağ'ın açıklamalarını iç savaş çağrısı olarak nitelendirdi ve suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

İMAMOĞLU'NUN FINANCIAL TİMES ARACILIĞIYLA TÜRKİYE'Yİ ŞİKAYET ETMESİ

Terörden ve iç savaştan medet umanların yanında Ekrem İmamoğlu da Türkiye'yi Financial Times aracılığıyla şikayet etti ve diğer devletlerin yanında yabancı yatırımcıdan medet umdu.

Daha önce kendisini cumhurbaşkanı adaylığı için ismi geçenler arasında gösteren Londra merkezli medya kuruluşu Financial Times'a konuşan İmamoğlu, Türkiye'deki iş dünyasını hedef alan açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu, "Türkiye'de iş dünyası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı sesini yükseltmediği için ekonomik kriz nedeniyle kabahatli." dedi.

İmamoğlu, "İş dünyasının hâlâ cesaret edemediğini üzüntüyle izliyorum. Maalesef iş dünyasının ekonomik durum nedeniyle kabahati var." ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!