Yandex Metrica

Beyaz Saray'dan Türkiye'ye "esiri takası" teşekkürü

Beyaz Saray'dan Türkiye'ye "esiri takası" teşekkürü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öncülüğünde Rusya-Ukrayna savaşı sürerken gerçekleşen esir takası tüm dünyada geniş yankı buldu. Son olarak Beyaz Saray Türkiye'nin oynadığı rol nedeniyle memnuniyetini dile getirdi.

Gündem

23.01.2024, 19:51

ABD'den Ukrayna ile Rusya arasındaki esir takasındaki rolü nedeniyle Türkiye'ye teşekkür geldi. 

Kylian Mbappe maaşı ne kadar? Mbappe Real Madirid'den kaç para alacak? Kylian Mbappe maaşı ne kadar? Mbappe Real Madirid'den kaç para... Haberi Görüntüle

2 ABD'Lİ DE ARTIK ÖZGÜR

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, günlük basın toplantısında, Rusya ile Ukrayna arasında gerçekleşen esir takasına ilişkin soruyu yanıtladı. ABD'nin, Ukrayna ile Rusya arasındaki esir takasını memnuniyetle karşıladığını belirten Jean-Pierre, takasla 2 ABD vatandaşının da özgürlüğüne kavuştuğuna işaret etti.

Jean-Pierre serbest kalan ABD'lilerin bir an önce evlerine dönmesini sabırsızlıkla beklediklerini belirterek, "Ayrıca, Suudi Arabistan ve Türkiye hükümetine, Rusya ve Ukrayna arasındaki esir takasında arabuluculuk yaptıkları için teşekkür ediyoruz." ifadesini kullandı.

İspanya-İngiltere EURO 2024 final maçı ne zaman, saat kaçta? İspanya-İngiltere EURO 2024 final maçı ne zaman, saat kaçta? Haberi Görüntüle

"UKRAYNA'YA SEYAHAT" UYARISI

ABD Dışişleri Bakanlığının Ukrayna'ya yönelik "seyahat etmeyin" uyarısına da dikkati çeken Jean-Pierre, "Ukrayna'ya savaşmak için gitmek doğru değil ve bu kişiler ciddi risklerle karşı karşıya kalıyor. ABD, sizin güvenliğinizi garanti edemez." mesajını verdi.

6 ayda 99 çete çökertildi! İstanbul Valisi Gül, yılın ilk yarısına ilişkin asayiş verilerini açıkladı! 6 ayda 99 çete çökertildi! İstanbul Valisi Gül, yılın ilk... Haberi Görüntüle

ERDOĞAN'IN ÇABALARIYLA ÇÖZÜLDÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 Eylül'de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile yürüttüğü diplomasi trafiği sonucunda Rusya ve Ukrayna arasında 200 esirin mübadelesinin gerçekleştiğini duyurmuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading